Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD 3,5 ház: USB Type C és DC...

HDD 3,5 ház: USB Type C és DC szabványos csatlakozással? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olyan jó minőségű, megbízható külső, 3,5 HDD házat keresnék, amelyen lehetőleg USB Type C csatlakozó van és nem USB Micro-b, szerintem a Micro-B csatlakozás kevésbé stabil.

A szabványos DC adapter-csatlakozó is remek lenne, hogy könnyen lehessen pótolni az adaptert, ha elromlik. Például 5.5 x 2.1 mm vagy hasonló méretű DC dugó.

Adapterrel kapcsolatosan még jó lenne, ha tápkábeles megoldású lenne (adapterből jönne ki a tápkábel, amelyet a konnektorba dugva nem foglalna nagy helyet az adapter)



márc. 23. 10:12
1 2
 1/14 P.O.C. ***** válasza:
márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Magyar webshop-ból tudsz ajánlani? (régóta nem rendelek ali-ról)
márc. 23. 11:58
 3/14 anonim ***** válasza:

Pár példa:

[link]

márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A házon gondoltam hogy legyen USB Type C csatlakozás, nem arra, hogy a számítógépre USB Type C port keljen a csatlakoztatáshoz, mert az nincs.
márc. 23. 14:37
 5/14 anonim ***** válasza:

"lehetőleg USB Type C csatlakozó van és nem USB Micro-b, szerintem a Micro-B csatlakozás kevésbé stabil"

Nem befolyásolja a stabilitást.

márc. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
márc. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kábel egyik oldala lehet USB-A másik USB-C..

Egyébként gondolom a szabvány DC 12V táp csatlakozó megléte inkább a lényeg a kérdésben (5V nélkül /kétfesztáp helyett).

márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

4 házam és 1 kártyaolvasóm van ilyen "Micro-B" csatlakozóval, eléggé lötyögős a csatlakozás és idővel szerintem kikophat, nagyon vigyázok rá egyébként, de nem olyan meggyőző mintha a házon USB Type C csatlakozó lenne.


A szabvány tápcsatlakozót a gyártói specifikációkban nem tudom ellenőrizni megvásárlás előtt? Manual-ban amelyeket eddig olvastam, nem térnek ki a csatlakozó típusára.

márc. 23. 15:23
 9/14 P.O.C. ***** válasza:

#2: Az alzáról is rendelhető ugyan ez: [link]


Másról nem tudok, de szerintem nem is lesz. Már eleve az ritkaságnak számít, hogy valaki asztali vinyót rak külső házba. Mivel eleve nem túl mobilis a mérete és a súlya miatt + a külső táp. Így eleve nem sok gyártó van aki csinál ilyet. De hogy még azon belül USB-C -s is legyen, az már speciálisnak számít.

márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szerintem azért jópár gyártó készít 3,5 házat, ráadásul még több winyóval rendelkezőt is.

Backup célokra kellene, nem hordozásra. Olcsóbb kicsivel, mint a 2.5 HDD, ezen kívül a 2.5 HDD esetén volt már táp-problémám.

márc. 23. 18:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!