Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a színes...

Miért nem ismeri fel a színes patront?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Canon Pixma 2550S-es nyomtatóm. Vettem hozzá egy fekete és egy színes patront, utángyártottat. Behelyezem őket ahogyan kell, de csak a fekete patront ismeri fel.

Rézlapot megtisztítottam, drivert frissítettem a nyomtató nincs offline módban és a patron is a megfelelő típus. Mi a fene lehet a gond?



#nyomtatás #színes patron
ápr. 9. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A tintasugaras nyomtatóknak sajnos elég nagy nyűgje,hogy nem mindegyik utángyártott patront kezeli.Ezzel is próbál a gyártó arra ösztökélni,hogy vedd meg a gyárit jó drágán...
ápr. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Canon-al nem fogsz tudni nyomtatni utángyártott patronnal, sőt talán még gyári töltöttel se. Olvastam olyat is, hogy ha a Canon nyomtatóban nem eredeti gyári patron van, akkor minden funkcióját letiltja. Tehát se szkennelni, se fénymásolni sem lehet vele. A gyártó gondosan ügyel arra, hogy kizárólag az aranyáron levő eredeti patront fogadja el a gép.

Többek között ezért nem veszünk Canon nyomtatót. Ha a szkennelés és a szines nyomtatáson nem az életed múlik, akkor sokkal jobban megéri egy olcsóbb Brother lézer, mert abba ha egy tetőlécdarabot teszel, azzal is fog nyomtatni.

ápr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Aktív Szál ***** válasza:

Ez a tintasugaras nyomtatók nagy problémája. Magát a nyomtatót olcsón, gyártási költség alatt árulják, majd a kiesést a méregdrága patronon hozzák be. Ennek megfelelően igyekszenek mindent elkövetni, hogy a nyomtató lehetőleg ne fogadjon el semmilyen utángyártott vagy újratöltött patront.


Az egyetlen megoldás erre az, hogy nem szabad tintás nyomtatót venni, csak lézert. A lézernyomtató drágább ugyan, de sokkal olcsóbb az egy oldalra jutó nyomtatási költség, gyorsabb a nyomtatás, nem szárad be a festék, ha sokáig nem használod (hiszen por) és gond nélkül elfogadja az újratöltött vagy utángyártott tonert. Az emberek 99%-ának pedig nem kell a színes nyomtatás, de egyébként színes lézer is van már 60 ezer környékén.

ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!