Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az egyik számítógépes boltban...

Az egyik számítógépes boltban azt mondták nekem, hogy nem jó, ha egy SSD-t partícionálok. Ez igaz?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Igaz. Ha leválasztod logikailag egy részét a területnek és csak arra tud írni, akkor az a része erősen igénybe lesz véve míg egy másik partíció kevésbé vagy szinte sosem. Az írások száma viszont véges, és ha kisebb területre szorítod be például a rendszert (ahol rengeteg írási művelet történik), akkor többször fog újraírás megtörténni amivel csökken az élettartam.
ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Én is úgy tudom mint az #1-es, de azóta hallottam olyat is hogy az SSD okosabb ennél, és hiába particionálod, nem annak megfelelően egy kis szegletébe fog írni a flash memóriának, hanem ugyanúgy eloszlatva mintha nem lenne csak 1 partíció. Én már nem tudom melyik az igaz.
ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Aktív Szál ***** válasza:
83%
A mostani SSD-k már nem így működnek. A wear leveling az egész tárhelyen dolgozik. Minthogy a flash memória véletlen elérésű, teljesen mindegy, hogy a logikailag összetartozó adatok egy helyen vannak-e vagy szétszórva. Vagyis tökmindegy, hányfelé partícionálod, az SSD a háttérben az egész meghajtón elintézi a wear levelinget.
ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Én sok évek óta mindig partíciókat hozok létre (az op.rendszer is külön partíción van) és még soha nem volt problémám belőle.

GPT-re kell konvertálni a meghajtót és azon annyi partíciót hozhatsz létre amannyit akarsz. És a GPT-n nincsenek logikai partíciók.

Adatvesztés nélkül is lehet konvertálni MBR-ől GPT-re pl. NIUBI Partition Editor-ral vagy pl. AOMEI Partition Assistant-tal.

[link]

ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Morfondir ***** válasza:
42%
Inkább azt mondanám, hogy nincs értelme partícionálni az SSD-t, ahogy már írták is.
ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Aktív Szál ***** válasza:
77%

Nekem többfelé van particionálva az SSD.

Van egy EFI partíció, egy /boot, egy /home és egy /

ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Hasznos külön partíciót létrehozni az op.rendszernek és akkor ha valamilyen probléma miatt újra kell telepíteni ezt bármikor megteheted. Természetesen nem az op.rendszer partícióján kell tárolni a fontos adatokat.
ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem hülyeség. Lehet particionálni. Értelme nincsen igazándiból.

Max akkor, ha sokszor szeretnéd újratelepíteni úgy, hogy megmaradjon egy adat partíciód, amit nem gyalulsz le az újratelepítések során. Nyilván ez nem fog bekövetkezni nálad sem, így felesleges particiinálgatni.

ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én csak a /-nek és a /home könyvtárnak szoktam külön partíciót létrehozni linuxon, de szerintem a windows is csinál magának valami system reserved partíciót alapból.
ápr. 12. 11:32
 10/11 Aktív Szál ***** válasza:
60%

System reserved partíciót csak akkor csinál a Win telepítő, ha azzal partícionálod a lemezt. Ha már vannak rajta partíciók, akkor nem. És amúgy az a partíció csak a Bitlockerhez kell, ha nem használsz Bitlockert, akkor fölösleges.


Amúgy már én is bánom, hogy külön /boot partíciót csináltam, mert sajnos szűkre szabtam, így minden kernek frissítéskor törölnöm kell a régit, különben nem bootol be rendesen a rendszer.

ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!