Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy hátrányban vagyok ha...

Nagy hátrányban vagyok ha 75hz et használok?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy Samsung F27T350FHR Monitorom (1080p 75hz 5ms) és kb. 100k ért vettük egy éve, apa választotta mert szülinapomra kaptam és ő meg nem volt tájékozott a monitorok terén hogy milyen kéne nekem játékra meg hát ügye az árak, mert 100k ért már veszek egy sokkal jobb monitort (ötletem sincs miért volt 100k). Na és hát engem ez egy kicsit idegesít hogy az összes ismerősömnek aki játszik legalább 144hz e van és 50k körül vették.

Na és arra vagyok kiváncsi hogy szükségem van e egy legalább 144hz monitorra hogy ne legyek hátrányba a többi játékossal szembe, vagy nem szükséges és majd ráér később? Fps játékokkal játszok, mostanába a Rainbow six siege megy nálam. Köszönöm a válaszokat!



ápr. 14. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én annó ESEA A- ig eljutottam 60hz-el. Csak hogy lefordítsam magyarra ha nem csgo-ztál, ez akkoriban nagyon jónak számított. Szóval ne aggódj, ha szétszednek egy meccsen, nem ezen fog múlni.

Amúgy nem biztos, hogy ez a politika kategóriába illik:D

ápr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet 100k egy 75hz monitor.


144-en sokkal folyamatosabb a mozgás, ha bírja a géped hogy 144fps-el futtassa a játékot.

Magasabb fps-nél a "lag" is alacsonyabb.

ápr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Az emberi szem nem érzékeli a különbséget.
ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

3-as: ez hülyeség, 75Hz és 144Hz között simán lehet látni a különbséget, főleg, ha már hozzászoktál a magasabb képfrissítési rátához.


Emellett viszont hogy a kérdésre válaszoljak, nem, semmiféle jelentős hátrányban nem leszel. Hacsak nem vagy profi esport szintjén, vagy legalábbis annak közelében, akkor egyszerűen nem vagy elég jó ahhoz, hogy a nagyobb képfrissítési rátát ki tudnád használni.


Hogy egy sportbeli példát használjak, a Premier League-ben már lehet, hogy kijön a különbség olcsóbb focicipő és drágább focicipő között, de a Megye 2-ben hiába van ugyanolyan cipőd, mint Messinek vagy Ronaldonak, attól még nem garantált hogy te leszel a gólkirály.

ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

#2 De ez sajnos tényleg annyi ez a model amit nem értek mert ez brutál lehuzás egy 1080p 75Hz monitorért


Itt van ez ami 1440p 165HZ és még így is olcsóbb kicsivel


[link]


Egyébként a kérdésre válaszolva ha egy hozzád hasonló képességű játékos ellen játszol akinek 144, 240 esetleg még gyorsabb monitora van ott lesz egy minimális hátrányod de alacsonyabb szinten nem jelentős. Szóval ez rajtad is áll hogy mennyire akarod komolyan venni a kompetitív játékot.


Bár én azt Samsung monitort mindenképp kukáznám pedig én nem játszom kompetitíven de 27 collon 1080 ról 1440 re ugrani is elég jelentős

ápr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyes vagy azért 75Hz-en is lehet aprítani a népet rendesen. 😉 Jobb lenne egy gyorsabb monitor, de a siker inkább rajtad múlik. Nagyon sok "csóró" nyomja 60Hz-es leselejtezett irodai monitorral, és nem ők a legbénábbak.
ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vsyncet kapcsold ki, input lag csökkenni fog
ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Szídzsben éppenséggel akár lehet belőle hátrány, mert tényleg egy gyengébb mai gép is 300 fps felett képes renderelni a játékot. de ez mérési hibahatáron belüli lesz. Maradhatsz ezen a monitoron szerintem simán.
ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!