Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb megbízhatóság,...

Melyik a jobb megbízhatóság, időtállás és strapabírás terén? USB C vagy a microUSB (3.0/3.1)?

Figyelt kérdés

A neten utána olvasva elvileg az USB C törékenyebb és hamarabb elkopik, mint a microUSB.

A kérdésem kizárólag arra vonatkozik az USB C vagy a microUSB a strapabíróbb. A technikai különbségeivel és átviteli kapacitásaival tisztába vagyok.

A lényeg itt: Melyik csatlakkozó kopik el hamarabb vagy lesz kontakthibás rendszeres vagy napi használatba?

USB3.1 2.5-es SSD/HDD keretről lenne szó. Ha a microUSB tovább bírja, akkor azt a verziót választom. Mivel a jelenlegi körülmények közt nem lesz sebességbeli különbség ha USB C vagy microUSB a beépítőkeret.



ápr. 20. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyértelműen USB-C, fényévekkel jobb. A microUSB egy ipari hulladék, folyamatosan tönkrement vagy a kábel vagy a csatlakozó oldal. Az USB3-as microUSB-ről nem is beszélve (pl. külső kis HDD-ken), szinte gyárilag laza volt.
ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Normális holmit már évek óta csak USB-C-vel árulnak, biztos nem véletlenül. Nekem sincs vele semmi bajom.
ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Micro-B-t gondolnám én is. Mivel hogy ugye ott csak 4 tűnek kell érintkeznie, egyetlen irányból. C az egy precíziósabb megoldás, nagyobb a lehetőség a hibákra. Főleg mivel a piac is el van árasztva hulladék, szabványokat leszaró kábelekkel.


Tehát nekem egyértelműen az a tapasztalatom, hogy C-vel sokkal több a hibás csatlakozás. Pedig micro-B-nél is sok volt a gyenge minőségű kábel/csatlakozó.


Nyilván itt a fogyasztóvédelem feladata lenne, hogy ezt ellenőrizze, és biztisítsa a fogyasztókat, hogy csak szabványnak megfelelő eszközök kerüljenek a piacra. Ez esetben leginkább az EU-nak kellene fellépnie a kínai szemétgyárakkal szemben.


A C csati egyértelműen a felhasználóknak készült amúgy, a kétféleképpen bedugható működés miatt. Ugye a micro-B ideje lejárt, és mindenképp kellett egy megoldás az USB3-hoz is, aminek ugye sokkal több kábele van. Született is egy ilyen förmedvény:

[link]

külső HDD-ken láttam leginkább


nyilván telefonokra egy barátságosabb csatlakozó kellett.


szerintem a C minden igényg kielégítő lett. normális minőségű eszközökkel nem volt semmi gondom sosem. max annyi, hogy zsebben elkoszolódott a csatlakozó, és azt ki kell piszkélni néha.


szerencsére hamar sztenderd lett, és az USB2 bekötésű eszközökre is C csatit raktak a gyártók. gondolom van azért valami licencköltsége, mert az olcsóbb kis eszközökön még pár évvel ezelőttig is élt a micro-B. de mára már azokon is C van szerencsére. thunderbolt is usb-C csatit használ, az USB4 egyetlen formátuma a C csati lett. mehet rajta ilyen 100+W-os töltés, pci-e x4 sáv meg igazándiból bármi. nagyon jó multifunkciós lett. eléggé biztos is a működése a jó minőgé termékeknél. nem panaszkodhatunk. ez egy olyan szabvány, ahol egyértelműen a legjobb ötlet győzött. ott a kép, nézegesd.. az nyert volna, ha nincs a C

ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3/3

Az Axagon EE25-SLC és az EE25-SL USB keretekről lenne szó. Itt kéne eldönteni ill tudni a microUSB vagy a USB C fogja tovább bírni. A tesztalanyoknak megvetteknél elég jó passzos az USB C is és a microUSB is. A C-s verzió szimpatikusabbnak tűnik, viszont a microUSB-vel meg eddig nem volt gond és bevált. Míg a C-ről hallok rosszat is, hogy hamar kikopik nem érintkezik, kilazul. Írtad a minőséget, az axagonnál úgy tűnik egész jó minőségű a C csati. Viszont a C csatiba 24 nagyon pici kis érintkező van beletömörítve a microUSB meg csak 9 érintkezős amik nagyobbak is. Ezért a dilemma melyik bírja tovább. De ha szerinted az Axagon olyan minőségű csatit használ, amit te is leírtál akkor a C-s verzió nyert.

ápr. 20. 14:18
 5/17 A kérdező kommentje:

3/3

"Ugye a micro-B ideje lejárt, és mindenképp kellett egy megoldás az USB3-hoz is, aminek ugye sokkal több kábele van. Született is egy ilyen förmedvény:


[link]


külső HDD-ken láttam leginkább"


Az EE25-SL még ilyen csatival van az SLC meg C-vel. A többi külső HDD meg keret mind a linkelt képeden láthatóval van.

ápr. 20. 14:31
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha ráadásul külső HDD tokról van szó, akkor tartom amit #1-ben írtam. Az USB3-as microUSB a legalja a csatlakozó szabványoknak, pár rácsatlakozás után lazul már. Jó pár tapasztalat volt már ezzel, emiatt is évek óta csak és kizárólag USB-C-s külső HDD tokot veszek magamnak és mindenkinek, mert az tovább fogja bírni. Büntetném a gyártót aki ma még microUSB-set árul.
ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már C vs microUSB kikopás: microUSB-s telefonjaimom 2-3 év után kikopott a csatlakozó. Családban van telefon USB-C-s ami már 5 és fél éves, köszöni megvan, ugyanolyan a csatlakozó mint újkorában.
ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sima micro usb 2.0 Samsung telefonban, 6 éves a készülék, folyamatosan használom. Eddig több mint 7500-szor volt bedugva az usb (számolja, root-al ki lehet olvasni) és semmi gond vele. Persze én nagyon vigyázok rá.


Micro usb 3.0/3.1 esetén az a kis kiegészítő sáv érdekesen tud működni, nagyon ritkán előfordul hogy 2.0-ként látja a gép a külső meghajtóm amin ilyen dugó van. Véleményem szerint a 2.0 változattal nincs gond, de a szélesebb 3-as változat tud gondokat okozni, és ezekre nagyon vigyázni kell. A C sokkal jobban bírja (remélhetőleg).

ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
LTT csinált tesztet, nem bírta a microUSB a szabványban előírt bedugási számot sem, USB-C jött ki győztesnek: https://www.youtube.com/watch?v=OqtNleXhTRE
ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

UsbC jobb mint a mini vagy micro mert kevésbé szögletes, kevésbé nyúlik ki hosszú használatkor.

De a usbc nél is jobb a hagyományos hengeres tápcsatlakozó [link] ez a leg strapabíróbb, de már nem divatos. 😒

ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!