Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I3 14100F mellé nagyon túlzás...

I3 14100F mellé nagyon túlzás lenne betenni egy ilyen videokártyát?

Figyelt kérdés

[link]


Új gamer pc-t építettem amiből már csak a videokártya hiányzik. És ilyesmi videokártyát akarok mert a keretem is engedi. De nem csak AMD jöhet szóba a De használtan jegelve látok XT modellt is ennyiért vagy 4070 Ti és Super kártyákat is. De azok jegelve vannak és ott még nagyobb lenne a bottleneck. És a tápomban sem vagyok biztos. Fractal Design Anode Bronze 550W Lehet nem csináltam a legjobb vásárt ezzel a processzorral mert az I3 12100F nem tud láthatóan nagyon kevesebbet és egy tízessel olcsóbb. De ez még nem olyan nagy bukó, úgyhogy nem bánom. Legalábbis remélem csak ezzel rontottam el. A cpu részéről nagyon nagy lenne a bottleneck, hogy ne érje meg ez a videokártya? Mert bottleneck calculator szerint RTX 4060 Ti, 3070 Ti vagy RX 7700 XT lenne a max ami mellé illik és van beállítás Medium ahol még ott is lenne bottleneck de csak egy kicsit ír itt. De gondolom nem is kell mostanában medium beállításokal játszani még semmivel főleg nem egy 270 ezres videokártyán XD.


ápr. 27. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Nem túlzás

[link]

Egy magon jó a 14100f, az új konzol portokon (azokat 8 magos Ryzen-re írják) elvérzik kicsit, de majd vehetsz 6-8 magos procit később. Hip-hop mehet minden.

Az 550W kevés a kártyáknak 650/750W illik ezek alá két dedikált PCIE kábellel (nem egy kábelen 2 csatolsz)

ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Hip-hop" High-on

"Csatolsz" Csatlakozó

ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Nem túlzás, de a proci nagyon rossz ár/érték arányt képvisel. (Használt) 12400F-fel sokkal jobban járnál.
ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Ne beszéljünk már hülyeséget, a táp bőségesen elég. Ez a típus elég modern, van 2 darab korbácson 2x6+2 pines csati, tehát még két kábelre is lehet kötni. Az összfogyasztás játékok alatt 350-400 W lesz nagyon max, tehát tartalék is marad.

Proci? Hááát... Ha már megvan, egyelőre használd azzal, aztán majd idővel tudsz fejleszteni, ha valahol kevésnek érzed. De nem olyan rossz az azért.

ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!