Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen kábelt vegyek, hogy ez...

Milyen kábelt vegyek, hogy ez a tv második monitorként funkcionáljon?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Igen tudom, rá fér az egészre majd előtte egy takarítás :D

Ugyanitt bevált monitor tisztítót is keresek.


ápr. 27. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hdmi-t fogad a tv, egyértelműen arra kell rámenni. Sok az opció ez után. Ha jól sejtem, akkor a monitorod van most hdmi-re kötve.


A legegyszerűbb megoldás, ha a monitoron van DP, akkor monitorhoz mehet a DP, a hdmi-t pedig átdugod tv-be.


Aztán ha van a prociban integrált grafika, akkor az alaplapi hdmi (van?) lehet a megoldás.


Aztán ha a videokártyád tud DP++ megoldást, akkor egy passzív DP-HDMI kábel lesz a megoldás. (ez arra jó, hogy a videokártya felismeri, hogy a DP kimenetére dugott kábel másik végén egy HDMI eszköz van, akkor HDMI jelet fog küldeni neki a DP porton keresztül. Erre kevés kártya képes. És nem is látok DP++ jelzést. Ettől függetlenül lehet képes rá, utána kell nézni a gyártónál)


Ha ez sem, akkor egy aktív DP-to-HDMI (fontos az irány!!!) káel/átalakító kell.


Pl nekem melóhelyen 2 HDMI monitor van. Az RTX 4060-oson 1db HDMI van. A DP nem tud DP++ megoldást. De a proci egy ryzen 7600, amiben van integrált grafika, így azon keresztül, az alaplapi HDMI is ad képet a videokártyáról pass-through-ban a prociba integrált grafikán keresztül.

ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Veszel új vga kártyát amin van hdmi kimenet..
ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Ja az a legbiztosabb megoldás 🤣🤣🤣 és legalább még olcsó is.

Ha a monitoron van dp csati veszel egy dp kábelt, ha nincs akkor meg egy dp-hdmi átalakítót és HDMI kábelt.

[link]

ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!