Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit érhet a gép? Jobban...

Mennyit érhet a gép? Jobban járok ha lecserélem, vagy ezt fejlesszem? A lap, Core 2 Duo, Pentium Dual Core E6500-ig kompatibilis.

Figyelt kérdés

Lap:Gigabyte GA945GCMX-S2

Cpu:INTEL Celeron 420 1.6 Ghz

Ram:2 Gb 800 mhz Kimgmax

Hdd:80 Gb Samsung.

Ház:Foxconn TLM-397

Táp:Powerfox 350 Watt

Mweghajtó:Lg


2010. okt. 28. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Világért sem bántani szeretném a gépedet, de van mit fejleszteni rajta.
2010. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen lenne bőven!
2010. okt. 28. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazából ha nagyot fejlesztenél, gyakorlatilag mindent ki kéne dobnod, és 1 négymagos DDR3-as masinát összrakni. Egy jó videokártyával ez olyan 150ezres tétel.


Ha próbálnád fejleszgetni, akkor inkább használt cuccokból érdemes. Egy E5400 vagy a drágább E6500 proci eleve sokat javítana a Celeronon (Vagy egy E7xxx/E8xxx, ugyanis a honlap szerint mehet az is, esetleg BIOS-frissítéssel). Videokártyát nem írsz, feltételezem, hogy az alaplapi Intelt használod, ami elég gyenge. Egy Radeon HD5670 jó lenne az E6500 mellé, ahhoz jobb nem kell. Ha tényleg megy a E8xxx és sikerül azt szerezni, akkor akár egy 5770 is mehet bele.

Persze a vinyó sem mai darab, gondolom IDE-s, egy 500GB-s SATA vinyó nem ártana bele.

És végül ha ezeket mind megcsinálod, akkor érdemes a tápot cserélni (FSP/Chieftec 400W), nehogy megölje a cuccokat a noname. Ezek így olyan 50-60ezer körül kijönnek, amitől ugyan nem lesz csúcsgéped, de egész elfogadható állapotba kerülne.

2010. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Szia!

Végül is az apránkénti fejlesztésben döntöttem,nem veszek új konfigot mivel ez is csak 3 éves...

Neked milyen konfigod van?"


Hasonló alaplapom van (szintén 945GC, de ASUS), ebben egy Pentium 4 DualCore 935D 3.2GHz proci (kétmagos, 2x2MB L2). Egy E5400 is jobb ettől, nekem is az E6500/E7500 körül van a proci vége elvileg. 4GB memóriám van (amiből az alaplap nem tud csak 3.2-t kezelni sajnos), egy Radeon HD4850 videokártya, 4 vinyó, 1TB SATA a legújabb, 120GB IDE a legrégebbi, meg egy Pio DVD-író. Ezzel így Crysis fullHD-n végigjátszható volt, de azért beakadt (a hajón a végén nagyon), közepes minőségen. Githic 4 sajnos erősen lagzott a proci miatt, mert kisebb felbontáson is érdekesen mozgott. (Samsung 2243SW monitor) Ja, és 64 bites Win7 van (eredeti). Én azon gondolkodok, hogy DDR2 alaplap+4 magos proci csere legyen, vagy i3 proci, de akkor memóriát is kell cserélni.


Az jó, hogy a vinyód SATA-s, de erősen észrevehető a gyorsulás egy új vinyóval. Nekem pl az 1TB az WD Green sorozat, ami a leglassabb (és legolcsóbb...), de még így is sokkal jobban teper mint korábban. Arra tényleg figyelj, hogy a tápod eléggé noname, nehogy galibát okozzon.

2010. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Lehet hogy neked is érdemes lenne procit cserélned,a többit pedig meghagyni.Én kedden veszek egy Pentium E6500-ast.Köszönöm a segítséget!
2010. okt. 30. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!