Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i5-7400 processzorh...

Intel Core i5-7400 processzorhoz milyen alaplap való?

Figyelt kérdés

Gigabyte GA-H110M-H helyett kellene valami, ami normálisan működik Linux alatt (ez a legfontosabb!). Azt tudom, hogy LGA1151, de milyen? Mert van belőle 2 féle.

Hardveraprón gondoltam venni egyet, ott így van:

LGA 1151 (100, 200 sorozat)

LGA 1151 (300 sorozat)

Melyik lenne nekem a jó?

A mostani Gigabyte-tal a következők a problémák:

Nem akar leállni, volt már korábban erről kérdésem, hogy Linux alatt hogyan tudom leállítani rendesen, az volt, hogy a "shutdown now" parancs helyett használjam a "poweroff" parancsot, ez párszor bevált, de már ez se, a másik probléma, meg amikor újraindítom a gépet, akkor teljesen kikapcsol, majd 1-2 másodperc múlva vissza, ez plusz indítás a HDD-nek, ami meg nem tesz neki jót.

Szóval ez a borzalom Gigabyte helyett kellene valami NORMÁLIS alaplap az említett CPU-hoz (a Gigabyte alaplapokat utálom egyébként, már az LGA775 korában is egy hulladék volt, úgy látszik, hogy a viszonylag fiatalabbak se jobbak...).



máj. 15. 19:04
 1/2 SIDLER22 ***** válasza:

A 100, 200 és 300-as sorozat a chipset generációjára vonatkozik.

Z390: Ebben a Z a chipset kategóriája. Ez az Intel csúcs chipsete és egyedül ez illetve az X széria képes CPU Overclock-ra.

A 3 a generációt jelenti. Ezt jelenti a 300-as sorozat. 200-asnál meg a hármas helyett ott egy kettes van. Az utolsó két szám meg a generáción és kategórián belüli meghatározást jelenti. Apróbb változásokra utal.


Tomshardware-en volt aki ezt kérdezte:

[link]

És ez alapján a 200-as széria való a te processzorodhoz, de ha megnézed a 200-as chipset kiadási dátumát:

[link]

Illetve a processzorod kiadási dátumát:

[link]

Akkor láthatod, hogy konkrétan együtt lettek kiadva.

Most volt egy fórum thread erről, de ha másik CPU-ról nem találsz akkor nagyjából lehet következtetni a kiadási dátumokból is, hogy melyik való hozzá.

Hogy Linuxhoz konkrétan melyik jó meg melyik nem azt én nem tudom megmondani. Esetleg fórumon kereshetsz utána, hogy kiknek milyen tapasztalatai vannak bizonyos lapokkal, de ezen kívül nem lehet elméleti szinten ezt előre megmondani.

máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

LGA1151 v1 kell neked, H/B/Z 100-200-as chipsettel.


Az intel nem biztosít linux drivereket ezekhez a chipsetekhez ezért az alaplapgyártók sem tudnak ilyen drivert biztosítani. Ha boldogul vele a linux nyertél,ha nem nem.


Kérdezz utána a prohardveren az LGA1151-es topikban vagy a linux topikban, hátha van valakinek ötlete/tapasztalata ami mentén el tudsz indulni.

máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!