Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik ha a számítógép...

Mi történik ha a számítógép javító üzlet véletlenül tönkreteszi a laptopodat?

Figyelt kérdés
Ilyenkor beperelhetem őket vagy nincs ilyesmire jogom és csak haza kell menjek a tönkretett laptoppal? Vagy mit szoktak ilyen szituációban csinálni az emberek?
máj. 17. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Ilyenröl még nem hallottam soha.
máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Honnan tudod hogy tönkretették, ha beviszel egy hibás eszközt? Nem fogod elhinni, hogy az nem javítható, hanem ráfogod, hogy direkt elrontották?

Ha a szerviz hibázik valamiben, nyilván saját költségén helyre fogja azt hozni, és esetleg a javítási idő növekszik. Neked eleve rendelkezned kell független biztonsági mentéssel, amit probléma esetén használni tudsz, ha kiesik és helyreállíthatatlanul elromlik az eszköz amit használtál. Ha nem így van, és a kérdés valami "fontos" dolog elvesztéséről szól, az teljes mértékben a te felelősséged (lett volna gondoskodni róla).


"Beperelés" alatt amúgy mit értesz? Mi az elkövetett, bizonyított bűntett? Hogy bevittél egy nem működő eszközt és visszakaptál egy nem működő eszközt? A szervizben sem varázslók ülnek, hogy bármit képesek garantáltan megjavítani.

máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
46%

Miért vetted át hibásan? Ilyenkor szokás a helyszínen megnézni, hogy kijavították-e a hibát amiért behoztad, illetve nem csináltak-e rajta újabbakat.


Utólag már baromi nehéz lesz bebizonyítani, hogy ők tették tönkre, nem pedig te.

máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Félreértettetek. Csak új töltőt vettem a számítógép javító boltban, mert otthon felejtettem a töltőmet (másik országban). Biztosítottak róla, hogy ez originális Lenovo töltő, meg muszáj, hogy megfeleljen a laptopomnak. (Féltem nehogy ne megfelelőt adjanak és az aztán tönkretegye a laptopom.) Mikor visszaértem a lakásba, bedugtam, és először működött a töltő. Leraktam a laptopot kb. 2 méterre tőlem és kb. 20-30 perc múlva azt vettem észre, hogy a laptopom ekránjának az egyik fele elkezd bevillani minden 40 másodpercben kb. Pár alkalom után odamentem megnézni, hogy mégis mi történik. A laptopomnak az ekránja még soha nem villogott. Amikor odamentem, látom X van a batri jelen meg 0%-ot ír. Ezután kihúztam, majd újra bedugtam és ekkor már csak 1-2 másodpercekre kapcsolt be a laptopom meg az ekrán továbbra is villogott. A laptopom tökéletesen működödött már sok éve. Visszavittem a töltőt a boltba, elmondtam nekik mi történt, és végül azt mondta a boltos, hogy a bajnak egyáltalán nincs köze az új töltőhöz. Szerintem meg még a hülye is látja, hogy igenis az okozta a bajt. Hátravitte a laptopom 5-10 percre és mikor visszahozta, azt mondta, hogy az alaplappal van gond (elmagyarázta, hogy pontosan mi, de nem igazán értettem) és azt mondta akkora a kár, hogy százezres tétel lenne megjavítani, és meg se érné megjavítani. Azon vitatkoztam vele, hogy teljesen egyértelmű, hogy a töltő okozta a bajt, és ő meg azt ismételgette, hogy semmi köze a töltőnek hozzá. Kipróbált egy másik új töltőt is és azzal se működött a laptopom. Végül a kollegáját is megkérdeztem, hogy és neki mi a véleménye. Elmagyaráztam a helyzetet (de ott ült egész végig közel hozzánk, szóval hallhatta már mi a helyzet), és az is egyezett a másikkal, hogy a bajnak tényleg nincs semmi köze a töltőhöz. Mondták, ha nem hiszek nekik, csak vigyem el a laptopot egy másik szakemberhez, és majd meglátom, hogy ugyanazt mondják ők is ott, hogy az alaplappal van a gond. Visszaadták a pénzem és ennyi, elmentem elcseszett laptoppal (amiért anno 2000 eurót fizettem, azaz 800 ezer forintot). Végül hazautaztam és otthon kipróbáltam az originális töltőmet és azzal tökéletesen működik a laptopom azóta is (2 hete). Szóval összevissza hazudgáltak a boltban. A kérdést csak azért írtam ki, mert arra voltam kíváncsi, hogyha tényleg tönkretették volna a laptopomat, akkor nekem lett volna jogom valamire vagy tényleg csak el kellett volna fogadnom, hogy ekkora kárt okoztak nekem és most gürcölhetek egy új laptopért?
máj. 17. 23:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a laptop javító bolt már több mint 10 éve van nyitva, meg 4.6 csillagjuk van az 5-ből 1500 szavazattal, szóval meglepett ez a tapasztalat velük
máj. 17. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

"számítógép javító bolt" nincs, azt szervíznek nevezik.

Ha a töltö csomagolásán rajta volt, hogy eredeti, akkor az.

Ha egy töltö rossz, akkor vagy nem tölt, vagy túltölt, de ilyen hibát nem okoz. (Az meg mi, hogy ekrán???)

máj. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem minden magyar magyarországi, ha netán elfelejtetted volna ;)
máj. 18. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!