Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes még várni rtx 4070?

Érdemes még várni rtx 4070?

Figyelt kérdés
Ugye hamarosan kijön az rtx 50 széria és akkor majd gondolom logikusan lemennek a 40 széria árai. Érdemes lenne várni arra vagy most vegyek egy 4060 at

#PC #hardver #GPU #Rtx 40
máj. 23. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Hát 4060-at szerintem semmiképp ne vegyél, meg úgy semmilyen 8 gigás kártyát így 2024 közepéhez közeledve. Az se mind1 milyen hosszú távra terveznél az új karival meg hogy milyen monitorral és processzorral operálsz.


Haverom kb fél éve vett egy RX 6800 at 160k ért ami nem sokkal több mint amiért most mennek 4060 ak cserébe sokkal erősebb és a VRAM is dupla annyi.


Ha mondjuk nagyon érdekel a ray/path tracing akkor érdemes lehet megvárni az 5000 es szériát. Bár az se mind1 most mivel nyomod és hogy így mennyire érzed sürgősnek.

máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, mert a 3070 sem ment le most is 200k körül megy. Nem lesz csoda az 5070 megjelenésénél sem. Jensen (Nvidia elnöke) bácsi megmondta többet nem lesz olcsó videokártya.

[link]

És nekik lényegtelen is, mert az AI gyorsító az "igazi" termék, a videokártya csak egy "hobby" lett az Nvidiánál is.

máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most RTX 4060 vagy 4070 kell? Mondjuk akármelyik is kell én megvenném most mind kettőt mert nem igazán fog csökkeni az áruk legfeljebb akkor ha kijönnek majd az RTX 5060, 5070 tipusú kártyák akkor meg már ha jó áron lesznek azokra lenne érdemes beruházni. De az RTX 5060 szerintem úgy jövő tavasszal lesz kint. Az 5070 sima pedig úgy 25 elején talán a Ti megjelenik még idén vagy januárra. De az 50-100 ezrekkel drágább is lesz a simától.

Amire a mostani szériából talán már azt mondanám, hogy az rtx 5000 széria miatt nem éri meg az az RTX 4090.

A 4060 Full HD-ra, kompromisszumos QHD-ra még kiválóan jó.

A 4070-el is ugyanez a felállás csak ott 1440p-4K esetén.

máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!