Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van-e valami külön neve a...

Van-e valami külön neve a "hátsó kisventilátoros" ATX tápegységeknek?

Figyelt kérdés

Ugye a legtöbb ATX tápegység az "alsó nagyventilátoros" kivitelű:

[link]

[link]


Én viszont "hátsó kisventilátoros" kivitelűt szeretnék:

[link]

[link]


Ezeknek van valami külön neve? Az a baj, hogy amiket neten találok, azok eléggé gagyik, valami márkásabbat, megbízhatóbbat szeretnék.

Régebben volt ilyenből Chieftec meg FSP is (azok megbízhatóak), de mostani modelt nem találok ilyenből egyik márkától se.

Ja és, felsőtápos házba kellene, ebben az a jó, hogy nem a CPU hőjét szívná keresztül magán (az a hátsó ház ventilátor dolga), mint az alsó ventilátoros.

300-400 wattos elég lenne, egyáltalán nem egy felsőkategóriás "gaming" PC-t hajtana, hanem csak egy kis egyszerűt.



máj. 24. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs külön neve, ezek régi tápegységek. Ma a minél kisebb zaj, több hasznos levegő a "divat" ezért nagy ventilátort használnak. Felső táposnál is kb mindegy, hogy a ventilátor be- vagy átszívja a tápegységen a levegőt. Kis energia igényű gépekbe én ezt szoktam tenni.

[link]

máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Retro tápegység?
máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy a kisebb teljesítményűek között érdemes körülnézni. Rászűrtem a 8 cm-esekre:

[link]

máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy 5-6 éve volt az Enermaxnak egy ilyesmi tápja, Revolution Duo elnevezéssel. Újonnan már nem áruljak, esetleg használtan megpróbálhatsz vadászni egyet, mondjuk abból 500-as a legkisebb.
máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs... értelme. Ami rendes minőségi tápegyég, abban 120+mm ventilátor van, hiszen ezzel nagyobb és közvetlen légáram biztosítható, csendesebben.


Azaz az ilyen kis ventilátoros tápegységek azonnal a kerülendő kategóriában landolnak.


Ha nincs más kimenet, akkor meg ugyanúgy a CPU hőjét fogja szívni. Válassz alsó tápos házat, vagy szerezz be egy ventit a gépház hátuljára. Szokott lenni azért 1-2 ventihely hátrafelé, nem? Te is írod, hogy annak a dolga... hát vegyél egyet.


Bár az se mindegy milyen gép... ha csak egy netezős, ami fogyaszt max 250W-ot, akkor annál nyugodtan mehet a tápon keresztül a levegő, mert nem forrósodik fel.


Szóval ez a tápos dolog valahol ott kezd el gond lenni, ahol már nagy a fogyasztás. 4-500W-os hőtermelést már tényleg nem nyomatnék át a tápon semmiképp se...


Jó lesz oda a nagy ventis tápegység is, főleg ha tényleg van még plusz ventilátor is a házban. Nem lehet gond ilyen alacsony fogyasztásnál.

máj. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!