Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 7 7700 (X) vagy Ryzen 7...

Ryzen 7 7700 (X) vagy Ryzen 7 8700F a jobb processzor?

Figyelt kérdés

Már eltökélt voltam az mellett, hogy 7700 processzort veszek. De most kijöttek ezek az új processzorok és úgy éreztem kérdeznem kell. Csak játékra használom a gépet. És már most váltanom is kell AM5-re. Video kártyát majd a jövő év elején fogok cserélni egy olyanra ami hozza majd legalább az RTX 4090 szintjét csak olcsóbban.

És a keretem most amúgy is csak RTX 4070 Supert, Pny márkás kártyát engedne meg.


máj. 24. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Ahhoz a szinthez ezek a procik bőven kevesek lesznek. Egy gyengébb kártyával is limitbe ütköznél. Egy 4090 erejű gépbe, ne pár tízezren múljon már a proci, mivel a 7800x3d csak ennyivel drágább, tehát min. 7800x3d.
máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Ryzen 7 7700 messze jobb választás játékokra. Az előny erős kártyával 20% is lehet.
máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

"nekem nem 140 hanem csak 120 ezer forintom van processzorra"


Akkor irány dolgozni kisfiam, ugyanis azzal a processzorral hiába veszel 4090+ sebességű kártyát.

máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi képpen 8700f nagyon sz@r az ára vélhetően te nem vennéd észre, mert jó proci és menne mint az olajozott villám, de kevesebb PCI-e sáv, kisebb gyorsítótár és brutális nyitó ár. Mind ellene szól, ez egy 70.000-res proci.

A 7700(x) minden szempontból erősebb, és még olcsóbb is!

[link]

Itt főleg "Cifu" fejti ki miért ne.

máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazán nem látom szükségét akár csak a 7500F-7600(X) szint fölé menni. 6 brutálerős mag. 1440p-ben is a 4090 lesz az fps limiter, a mai brutál gpu igényes játékokban. Tehát gamingszempontból brutáljók a procik,és hát egyre kisebb arányban van rájuk szükség.


Aztán nyipván vannak helyzetek, ahol megértem, kell a 8 mag, mert az segít az 1% low fps értékeken... de ha nem vagy extrém kompetitív multis emberke, akkor én maradnék a 7600-nál.

máj. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!