Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet még manapság olyan...

Lehet még manapság olyan (mini) PC-ket kapni amelyeken Windows 98/XP-s játékok futnak? Ha igen, hol lehet ilyet beszerezni?

Figyelt kérdés

Kérdésem onnan ered, hogy az NFS Porsche Unleashed játékot akartam Win11 alá telepíteni:

[link]

Mindent az Installation Guide alapján csináltam lépésről lépésre, de se az Autorun.exe se a Porsche.exe se a Setup.exe nem indul el. Nem tudom telepíteni.


Szóval szeretnék venni egy olyan mini PC-t (helytakarékosság miatt is), amit gyorsan összekötve a monitorommal és bill./egérrel tudok Win 98 vagy XP alatt játszani.



máj. 26. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Először is - költséghatékonysági szempontból - próbáld meg kompatibilitási módban: [link]


Másodszor meg lehet próbálni virtuális gépbe:

- [link]

- [link]

- [link]

telepített Windows XP-vel/98-al

máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
harmadsorban meg nézd át a gépeden a biztonsági központ beállításait, mert lehet hogy minden helyesen feltelepült de a biztonsági rendszer tiltja a futásukat.
máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a telepítés egyszerűen el se indult, mert ugye ahhoz next-next szükséges.

A kompatibilitási mód és virtuális géppel is próbáltam korábban de sajnos nem tudtam így se telepíteni.

máj. 26. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Vehetsz mini PC-t őszintén egy csirke Intel n100-as 8GB RAM-mal mindent el futtat 20 évvel ezelőttről. Csak az a baj, hogy Win11 telepíthető rá, esetleg Win10. Mai géphez nincs driver régi Windowsra. Vagy veszel korabeli hardvert ami futattja natívan az XP/98-at és retrózol. Vagy emulátor/virtuális gép vonalon mozogsz. Én is szeretek Colin McRae rallizni, doomozni (az eredetivel) meg mitudomén van egy csomó retró játékom, de minden megoldható én Win10-en, vagyok, de nem hiszem, hogy 11-en nem megy.
máj. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az XP hosszú korszak volt 2001-töl 2009-ig. A 2006 utáni játékok a mini PC-k IGP-ivel tudnak húzósak lenni.


A Windows 9x korsak nagyját le tudja fedni egy vékonykliens. Általában már 5-10 ezer között kapsz olyat, ami megfelel. Azokon megy az XP és nagyjából 1998-ig bezárólag elbírják az AAA játékokat.


Az XP korszak húzósabb. A HP T630 vagy azonos SoC-ra épülő vékonykliensekben van erő, de a Windows 7 a legrégebbi OS, ami megy rajtuk. Nvidia Ion alapú mini PC-kkel is kísérletezhetsz, de azok gyengébbek.


Vagy egy méretkategóriával feljebb lépsz, pl. Optiplex 790 SFF alacsony profilú GTX740/750 videokártyával. Ez elvileg még XP kompatibilis és még viszonylag apró, de erőben lefedi a teljes XP korszakot.

máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!