Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Windows mint winchester...

A Windows mint winchester gyilkos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hónapja vásároltam egy Gigabyte MA770-UD3 REV. 2.1 alaplapot. Szépen összeraktam szépen elsőre indult. Na a régi alaplappal telepített Win7 nem indult (kékhalál) ezért jött az újrahúzás. De mikor feltelepítettem a Chipset drivert akkor leállásnál a 3 vinyóm egymás után kattant hármat (leáll-felpörög) és ezután állt le. Gondoltam biztos első alkalom. Egy fenét. Utána jött az XP ami ugyan nem "bántotta" a lemezeket, de másolni lehetetlen volt (Komoly 3kb/s). Ezután már a Vistát próbáltam. Chipset driver fel ezis kattogtatja a HDD-t.

Gondoltam hátha az SP2 megoldja. És igaz is lett, ráadásul normálisan másol. A kérdésem az, hogy ez mitől lehet? (Nemigazán tervezem feltenni egyiket se csak érdekel.) Egyébként Linux alatt sem jelentkeztek a problémák.

A három vinyó típusa:


Samsung HD501LJ (500Gb SATA II)

Samsung HD103SJ (1000Gb SATA II)

Seagate ST3500410SV (500Gb SATA II)


2010. nov. 10. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
JAJA
2010. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
úgy tűnik, te ROSSZ chipset driverrel erőszakolod az alaplapod és a vinyóidat! Ha anélkül tökéletesen működik a rendszer, minek telepíted?
2010. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nos, a chipset driver kétlem, hogy hibás mivel a hozzá kapott lemezről telepítettem. (Még próbáltam letölteni is, de azzal ugyanez történt.)

Telepítenem pedig azért szükséges mivel másképp nemtudnám kihasználni a SATA adottságait. Erre pedig sajnos szükség lenne.

2010. nov. 10. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Merevlemez a biosban AHCI módra van állítva?

az XP nem támogatja az AHCI módot! Csak a vista és a 7

2010. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A felhasználó mint idióta.
2010. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen AHCI módban van, viszont a telepítőben már szerepel a driver (integráltam).
2010. nov. 11. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!