Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Véletlen úgy tettem tokjába a...

Véletlen úgy tettem tokjába a netbookom, hogy még müködött. Szenvedhetett vmi komoly károsodást?

Figyelt kérdés
Legálább 3-4 órát volt ebben az állapotban és erősen felmelegedett. Mire kivettem már kikapcsolt volt. Okozhatott valami komolyabb károsodást, ami esetleg nem most, hanem majd csak később jöhet elő? Elvigyem esetleg szervízbe kivizsgálni nehogy később visszaüssön ez a dolog?
2010. nov. 11. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vinném szervízbe. Tesztelném egy pár napig ,ha nem veszel észre rajta semmi hibát ,akkor megúsztad.
2010. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az erős felmelegedés mit takar?

55 fok felett a vinyót csinálhatja ki, ha felette van akkor mondjuk egy két szalag tágulhat meg és mondjuk elmozdul. Amíg nem jön elő a hiba sztem nem fogja látni senki.

2010. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem,ugyanis tulmelegedés elleni védelemmel van ellátva a PC is és a laptop is.
2010. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem lehet semmi baja ha elér egy hőfokot akkor kikapcsol
2010. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A cpu felmehet 80 fokra is ugyanis kb 100 foknál sül csak meg.

Ami 25 fokkal a kritikus HDD hőmérséklet felett van. Szóval nem lehet baja?

2010. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a cpu hőmérséklete és a hdd hőmérséklete két különböző dolog. mindegyikbe van védelem a magas hővel szemben nem lett semmi baja a netbooknak
2010. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de mutass már nekem egy olyan oldalt, bármilyet, ahol te ezt megtaláltad hogy a vinyókon van védelem túlmelegedés ellen. Lehetőleg ne szervert. Sőt, elég azt megmagyaráznod hogy a vinyó mit tesz az ellen hogy egy kis légterű zárt helyen a CPU felmegy 80 fokra ami bőven a működési hőmérséklet határán belül van, hmm?
2010. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem haragszok :)

javaslom a következő való rákeresést: SMART

a windows indításakor ki írta volna, ha a naplóba hibabejegyzés kerül. de ha megnyutatja a válaszolót meg is nézheti a smart adatokat.


egyébként lényegtelen a merevelmez hőfoka mivel a processzor vagy az alaplap előbb el fogja érni a kritikus hőfokot amikor az egész gép lekapcsol (a merevlemez is).

2010. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

SMART egy meghibásodás !előrejelző! program ami gyakorlatilag egy több mint 100 000 vinyón elvégzett tesztben csúnyán megbukott. (Google vinyói)


"At present, S.M.A.R.T. is implemented individually by manufacturers, and while some aspects are standardized for compatibility, others are not."


Folytassam miért nem lehet gyakorlatilag a SMART adataira hagyatkozni?


De akkor leírom újra:

Hacsak nincs 300+ ezer forintos Thinkpad nálad, ne támaszkodj ilyen hülyeségekre mint a SMART. Thinkpadnak is saját védelmi rendszere van. Zárt térben az átlaghőmérséklet bőven a vinyó kritikus hőmérséklete fölé mehet úgy hogy erről egy fikarcnyi bejegyzést nem fogsz találni gyakorlatilag sehol.


"egyébként lényegtelen a merevelmez hőfoka mivel a processzor vagy az alaplap előbb el fogja érni a kritikus hőfokot amikor az egész gép lekapcsol (a merevlemez is)."


A meleg levegő keringtetve van a ventilátor által. Zárt, kis volumenű légtérben. Így a 80 fokos levegő amin a CPU és az alaplap gond nélkül elszaladgál nem kicsit stresszeli a vinyót.


Ismételjünk: a vinyó kritikus hőmérséklete 55 fok. A CPU kritikus hőmérséklete legyen 80. Mivel üresjáratban van a gép nem lesznek nagy hőingadozások ami miatt a CPU lekapcsol, hanem szép lassan megemeli minden egyes alkatrész hőmérsékletét. Sajnos ilyenkor pont a venti az ami befűt mindenhova.

2010. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
még nem láttam olyan notebookot ahol a winchester együtt lett volna hűtve a proszesszorral (pont ilyen okok miatt) vagy ne lett volna elválasztva.
2010. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!