Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik cpu/gpu/chipset process...

Melyik cpu/gpu/chipset processzor a legjobb IRODAI munkára egy mai netbookon?

Figyelt kérdés

Gyakran nézek PDF jelentéseket és Excel táblázatokat út közben, eddig notebookkal jártam dolgozni és az értekezletre, de rájöttem, hogy túl nagy ez a gép az asztalon, és nehéz is cipelni.


Mostanában Celeron, Atom processzorokról olvasok, de hallottam már AMD mobilról is. Mivel az északi híd típusa sem mindegy, szeretnék ezekről egy kis összefoglalót. (Google eléggé szétszórt)


Mindenképp Windowsra van szükségem, mert csak ezen fut a speciális Matlab és a Labview tervezőszoftver, amikkel dolgozok.


egy pentium3-as 1 GHz asztali gépen remekül futnak a dolgok (A Flasht kivéve, de ez a munkámhoz nem lényeges), ezért gondoltam, hogy már egy netbook is képes ugyanerre manapság.


Hangsúlyoznám, nem játékra kell, hanem megbízható hordozható munkaeszköznek.


2010. nov. 17. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Intel Atom, vagy ULV-s proci, intel chipset. Mobil cuccban csakis Intel. Ha nem kell grafikai teljesítmény, bőven elég lesz az Intel video is. 2GB memória legyen.
2010. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem vennék netbookot, inkább egy kisebb és könnyű notebookot (13"-ost). Főleg a tárhely miatt - ha valóban CAD szoftvert használsz és Windowsra is van szükséged, akkor kell egy normális HDD a gépbe (főleg, hogy Windows 7-et érdemes akkor már használni). Ezek vannak Intel ULV procikkal, ami azért számolásigényes feladatnál (CAD) jobb mint az Atom. Sokkal.


Nem tudom mennyit szánsz rá, valami ilyesmire gondoltam:

[link]


Persze nyilván van olcsóbb is.

2010. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!