Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Még garanciális merevlemezem...

Még garanciális merevlemezem elkezdett bad sectorokat gyártani, kicserélik a boltban vagy elhajthatnak vele?

Figyelt kérdés
Western Digital márkájú, jelenleg 5 bad sectornál tartok. (És 1,5-nél járok a gariban.) Az Iponnál vásároltam.
2010. nov. 18. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyivel még nem cserélik, de biztos ami biztos alapon kérdezz rá náluk.
2010. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt írták válaszul, hogy bevizsgálják. De sajnos eléggé megbízhatatlanul működik. Kb. hány bad sectornál kell cserélniük?
2010. nov. 18. 10:32
 3/10 anonim ***** válasza:

HDSentinel program FAQ-jából:

"Emiatt garanciális csere általában nem kérhető, mivel a forgalmazó végigellenőrzi (végigolvassa) a lemezt és mivel az hiba nélkül lefut, visszaadják probléma hiányában. Garanciális csere akkor lehetséges, ha a hibák száma már kellően magas, azaz eléri a gyártó által meghatározott küszöbszintet. Ekkor a program által jelzett kondíció 0 %."


Hát nem tudom, ha tovább gyűlik, akkor a garancia vége fele igényeld a bevizsgálást.

2010. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha a garancia végén igénylem, akkor méginkább leráznak, nem?
2010. nov. 18. 10:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Tekerd be valami ronggyal és ejtsd le párszor.
2010. nov. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyilván nem az utolsó héten kell, hanem 2-3 hónappal előtte (gondolom 3 év garancia van rá, annyit szoktak adni).

Amit az előttem válaszoló írt, azt meg ne vedd komolyan lehetőleg. :)

2010. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És miért ne vegye komolyan? Ha kicsit becsomagolja, nem fog látszódni kívülről, hogy dobálták. Baja is lesz, mert tele van mozgó alkatrésszel. Szépen tönkre fog menni és kap újat.
2010. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolkodj már egy kicsit. Lehet hogy kívülről semmi nem látszik, viszont ha belekukkantanak akkor vége dalnak. Te sem gondolhatod komolyan, hogy egy garanciáztatás kimerül egy külső szemrevételezésnél.
2010. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért ajánlod, hogy ejtse le... Nekem a merevlemezemen (Seagate) olyasmit ír, hogy 200-300G-s ütést kibír, ami azért elég sok. (Egy ember 120-130nál már összevissza törik... amúgy ez a rendes gravitációs erő 120-130szorosát jelenti...)


Amúgy várj még, ha jobban tönkremegy vidd vissza...

2010. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan nyírd ki :

A boltba tuti nem szedik szét ,ahhoz egy tiszta kamra kell és nem hiába van az hogy adatmentő cégeknél az hogy kinyissák (adatokat nem mentenek akkor még) 20 000 ért


De én állatába az elektronikát szoktam kivégezni egy csipetnyi túlfesszel

2012. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!