Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit szóltok ehhez a konfighoz?...

Mit szóltok ehhez a konfighoz? Mi lesz a leggyengébb láncszem? Mit cserélnétek mire? Mi "felesleges"?

Figyelt kérdés

Alaplap Asrock 870 Extreme3

AMD Phenom II X2 560 BE

Corsair 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHz (esetleg két ilyen?)

Sapphire Radeon HD4890 1G DDR5


+ Táp - Energon EPS-650 (650W)


2010. nov. 18. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:

2 magos picit kevés, hosszabb távra nézve jobb volna egy 4-es. Memóriából 4 GB bőven jó.

Ezt a videokártyát viszont nem ajánlom, hihetetlenül sokat fogyaszt, és ezenfelül csak DirectX 10-es.

Tápegységet nem ismerem, 650 W fölösleges. 500 is elég, de legyen minőségi.


Amit tudnék neked is javasolni:

[link]

Olvasd el az első hozzászólást, válaszolj a kérdésekre és kapni fogsz egy minden szempontból kiváló gépet.

2010. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bp1985 ***** válasza:
Leggyengébb láncszemet az első sorba meg is találtam. ASrock alaplap. Olvass utána, hogy miből van az asrock. Ha nem találtad, szólj, leírom.
2010. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bennem még élnek rossz emlékek az asrock lapokkal kapcsolatba, lehet már alaptalan de én nem vennék. Helyedbe már mindekép 4 magban gondolkoznék pláné hogy sok játék már igényli (feltételezem játékra szánod a gépet). Ramok rendben vannak mondanám hogy gyorsabbat vegyél de neked nem biztos hogy megérni a különbözet. A táp indokolatlanul nagy, ezt a konfigot egy minőségi 400w-os bőven elviszi, ha nagyon előre tervezel akkor se kell neked 500w-nál több(feltételezem nem akarsz SLI vagy CROSSFIRE rendszert építeni mert ebbe az esetben indokolt a nagy táp). Videókártya jó vétel ha jó áron jutsz hozz, szerintem már újonnan ne vegyél.
2010. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bp1985 ***** válasza:
Ja, tápból pedig fsp, vagy chieftec. Mindkettőböl elég egy 500-as. Sőt, fsp-ből még a 450-est is bevállalnám ehhez a géphez. Nekem az e4600-hoz, 3 vinyóhoz, meg egy 9500 gt-hez van 350-es fsp-m. Gond nélkül visz mindent.
2010. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Olvass utána, hogy miből van az asrock."

Miből, mézes puszedliből? :)

Jó lenne elfelejteni azt, hogy egy gyártó terméke régebben gyengélkedett. Manapság már igen is jó, nem jár vele rosszul ha megveszi.

2010. nov. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bp1985 ***** válasza:
Van rálátásom, hogy milyen "jó". Ha azt mondom neked, hogy 10 eladott asusból visszajön 2, 10 eladott asrockból visszajön 5, az neked elárul valamit? Nem véletlenül nem asrock alaplappal árulják a gépeket normális helyen. De gondolom te sem vagy vele tisztába, hogy azokból az alkatrészekből van, amit az asus a kukába dobna, mert nem felel meg a követelményeinek. Na, ez az asrock. Az ujak jobbak, mint régebben, de az első helyen van szerviz ügyileg.
2010. nov. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi az eddigieket!


Update:


Azt gondoltam, h az Asrockot fogjátok lehúzni, de ezek alapján gondoltam rá: sok USB, tudomásom szerint tulképp ASUS, csak max nagyobb a selejt aránya, de ha szar, majd max garanciáztatom... (vagy naív vagyok és esetleg tönkrevághat egyéb alkatrészeket is? Nemigen vok szakértő.)

Nagy tápra sok USB-s kütyü miatt gondoltam (pl zenélgetni is szeretnék vele - nem minden kütyünek van külön tápja...)

Ja játszani is szeretnék persze, de sok szabadidőm nincs és pl GTA4 kiba nagy álmom, hogy végre kipróbáljam - bocs, tudom kicsit szentimentális vagyok;) ahhoz meg úgy gondoltam jó lesz... (kb 10 évnyi játék lemaradásban vagyok, eddig laptopom volt meló miatt) amúgy videókarit újonnan venném 36-ért, 2 év garival

2010. nov. 18. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:
36e-ért már ne vegyél 4890-et. Olvasgassál teszteket a középkategóriáról hogy kicsit képbe kerüljél. Összes usb portot terhelve se kell ennek 400w-nál több.
2010. nov. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tápnak minőségi 400-as bőven elég, VGA gyors, de sokat fogyaszt, melegszik és drága is. Egy 5770-el jobban járnál mondjuk, vagy esetleg 6850-el.
2010. nov. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!