Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire fontos az alaplap és...

Mennyire fontos az alaplap és a ház (és táp)? Nekem milyet ajánlotok (lent)?

Figyelt kérdés

AMD Phenom II 550

Gigabyte HD 5750 1Gb DDR5

4Gb kingstone DDR3 RAM


Ehhez milyen GIGABYTE alaplap lenne jól ami nem túl drága? Menyire számít a chipkészlet? Ugye házból jó bele olcsó is, az nem oszt, és tápot milyet vegyek bele? típus? Watt?


Köszi!


2010. dec. 10. 15:29
 1/8 A kérdező kommentje:

ez elég jó lenne hozzá?:


[link]

2010. dec. 10. 15:48
 2/8 anonim ***** válasza:
jó hozzá az alaplap a ház nem lényeg tápból egy 400w-os tökéletes. de ha nagy játék fan vagy a videokártyára tegyél ventilátort
2010. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem 5770-es van és 450w a tápigénye.Javaslom 450w, 500w-os tápokat pl.:chieftec nekem is ilyen van vagy FSP,enermax...Ház meg, hogy jól szellőző legyen, de figyelmedbe ajánlom a Zalman Z9-es minden igényt kielégítő házát, ami decemberben érkezik és a szolgáltatásaihoz képest elég alacsony az ára.
2010. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

elég fontos az összes, ha rossz a táp,és leég elviszi az egész géped,ha rossz az alaplap akkor lassabb lesz a géped mint amilyen simán lehetne,a ház ha rossz akkor nem férnek el benne rendesen a dolgok,sőt túlmelegedhet a gép...

egyébként amiket leírtál 'hozzávalókat' azok nagyon szuperek,de 2 giga kingston ram is kihajtaná ezt gépet,hacsak nem veszel bele egy amd Phenom II 955-öst,ami nem lenne hülyeség,mert ha a jövőre is gondolsz,akkor jobb ha nagyobbat veszel,mivel lehet,hogy nagyobb VGA-t kihajtana a 4magos de a 2magos nem.és valaki írta,hogy HD5770-es jobb lenne,hát ha rászánnál még egy kis pénzt,vagy csak két giga ramot vennél,akkor én a helyedben HD5770-est vennék,nézz pár tesztet,vagy gameplay videót ugyanabban a játékban HD5750-nel és 5770-el.meglátszik a különbség.

egyébként a proci mindkettőt kihajtaná.

a tápról meg annyit,hogy szerintem ezt egy Gigabyte Superb 460W is kihajtja,ami nem rossz táp.de a tápok közül ezeket vedd inkább,mivel jó minőségűek:

FSP,Corsair,Gigabyte(superb-k),enermax,coolermaster...

a ház pedig midnegy,ha neked tetszik vedd meg,de előbb kérdezz meg valakit itt vagy IPONon,hogy megfelelne-e a célra!és nem,házból nem jó az 'olcsó' ha csak nem a 15k-20k közötti árakat hívod olcsónak.mert azok közül már elég jókat lehet találni pl. aerocool.

alaplapot pedig valami jót,lényeg hogy ne integrált kártyás legyen,tehát erre figyelj.

remélem segítettem!

jó vásárlást (:

2010. dec. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nembaj az ha van integrált csak fölösleges
2010. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépena válaszokat, főleg azt a jó hosszút, bár enm szeretnék eg házra annyit költeni mint egy processzorra
2010. dec. 12. 20:48
 7/8 anonim ***** válasza:
hát annyit nem is kell :D ház+táp-ra viszont már..
2010. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy 400W-os Chieftec lesz szerintem
2010. dec. 13. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!