Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan javítható ki hardware...

Hogyan javítható ki hardware csere nélkül, ha a win xp gyakran lefagy Acer Extensa notebookon?

Figyelt kérdés
Az a fura helyzet állt elő, hogy közel 1 éve a notebook elkezdett rendszeresen kék-halálozni. Azóta már jópárszor megprbáltam újratelepíteni (disk-to-disk factory defaults), de lefagy. Azt mondják, iylenkor HDD csere a megoldás. HDD-t nem cseréltem, mert feltűnt, hogy filmnézés közben sohasem fayg le. Azóta úgy megy, hogy folyamatosan megy a hátérben a BSplayeren egy hosszú film lehalkítva, s így soha nem fagy le. Mégis érdekelne, hogy megjavítható-e a dolog hardvercsere és feleslegesen futtatott program nélkül. Volt, hogy kiléptem a BSplayerből, s 5 másodperc múlva lefagyott, de amig megy egy film, addig nem fagy le. Akkor is lefagy, ha a film szüneteltetve van! Csakakkor nem fagy le, ha a film megy.
2010. dec. 17. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne szórakozz ilyen factory defaulttal. Format c és tiszta win. Ha így sem oké kezdd azzal, hogy lefuttatsz egy memtestet. Utána pedig sorban natív teszteket videókártyára furmark. Procira prime95 vagy cpu burn. Haverom sütögette dolyton a videókártyát mert a melegedéstől megdöglött és kékhalálozott. A filmekkel az összefüggést nem értem.
2010. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Memóriateszttel próbálkozz, aztán HDD-teszttel, aztán valami CD-ről vagy DVD-ről indított, telepítés nélküli rendszerrel. Legalábbis én ilyen sorrendben keresném a hibát. A memóriahibát az első elvileg megtalálja, a második a vinyó hibáit, a harmadik meg, ha összedől, az szintén memóriahibára utal és lemossa a vinyóról a hiba gyanúját.
2010. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálok egy Linux Live CD-t..., aztán meglátom
2010. dec. 19. 19:01
 4/12 A kérdező kommentje:

A telepítés nélküli Linux Live el sem indult :)


HAJRÁ HIERSZUPER MINDENNÉL JOBB LINUX!

2010. dec. 21. 09:32
 5/12 anonim ***** válasza:

A Linux boot CD-n kell legyen memtest. Azt futtasd le.

Ha nem indul a rendszer, az viszont ne jó jel.

2010. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a live Linux sem megy, akkor tényleg a memóriát kell megnézni. Nem nagy ügy, futtasd le. Ráadásul ha a memória hibás, azt könnyen-gyorsan-egyszerűen, egy db csavarhúzó segítségével ki tudod cserélni akár otthon is. Viszont ha a sorozatos kékhalálok miatt a vinyó is károsodik, az többe fog fájni.
2010. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a Linux Live bootolás közben lefagy, amikor oraér, hogy Starting PCMCIA, onnan nem megy tovább.
2010. dec. 23. 16:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát, akkor innentől már csak halvány sejtéseim vannak. Amit tennék, ha az én gépem csinálna ilyen hibát:

* letölteném innét ezt és lefuttatnám: [link]

* felteszem, hogy a ScanDisc nevű programon már túl vagy, de ha nem, akkor itt az ideje.

* utána az első válaszoló által javasoltakat:

[link]

[link]


Ha ezek egyike sem talál hibát, akkor még megpróbálnék egy másik Linux disztribúciót is, hátha csak szerencsétlen volt a választás vagy el lett írva a lemez, azért nem volt hajlandó elindulni.


Ha ezek után semmilyen hibát nem találok (tehát az összes teszt hibátlan és a másik Linux sem indul el vagy éppenséggel gond nélkül fut), akkor feladnám.

2010. dec. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, még egy ötletem támadt: nem lehet, hogy valami energiatakarékossági funkció okozza a hibát? A film meg azért akadályozza meg, mert letilt minden ilyesmit, mivel filmnézés közben nem szeretjük az automatikus hibernálást. Volt már olyan gépem, amin a képernyővédőben volt valami bug, és azonnal elhasalt az egész, ha 5 percig nem nyúltam hozzá.
2010. dec. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az Ubuntu Linux windowsból indítható telepítóje sikeresen telepített egy pendrivról indítható Linuxot. Ezzel még soha nem fagyott le a gép. Egy baj van vele, hogy mire a Linux kezelését megtanulom, teljesen bele fogok őszülni.
2010. dec. 25. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!