Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen pendrive alkalmas a...

Milyen pendrive alkalmas a következőre? Milyen írási, olvasási sebbességgel, és egyéb tulajdonságokkal kell rendelkeznie xp-hez? 5 mbit/sec elég?

Figyelt kérdés

1. Kevés a merevlemezen, ezért közvetlenül pendrive-ra töltenék le a netről pl filmet.

2. Dvd lejátszón pendrive-ról néznék filmet, fotókat, stb. Nem HD filmekre gondolok, csak "sima" filmekre.


2010. dec. 22. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha webes letöltéssel csinálod, még éppen elfogadható a pendrive használata letöltés tárhelyének. De ha torrenten használod akkor nagyon hamar ki fogod nyírni.


A pendrive-ok meghatározott, véges száma alkalommal írhatóak tele adattal. Ha folyamatosan, napi szinten le-fel másolásra használod, csökken az élettartama is (ahhoz képest, hogy csak ideiglenes adathordozásra használod évekig).

Ha viszont torrenteket töltesz a pendrive-ra, akkor nagyon nagy fokban csökken az élettartama. Mivel a torrent fájlok sok ezer szeletből állnak össze (függetlenül attól hogy 1 vagy több db fájl lesz belőle a végén), ezért a pendrive-on több ezer helylefoglalás, írás, és olvasás történik, ezzel egy időben csökken az élettartam.


Sokkal gazdaságosabb hosszú távon ha most veszel inkább merevlemezt, ha most 20,000 forintba kerül 2Tb akkor egy 200-300 gigás nem lehet pár ezer forintnál több, de az legalább évekig bírhatja. E mellé meg veszel egy max 4 gigás pendrive-ot, amivel hordozni tudod a gép és más eszköz között a filmeket.

2010. dec. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sokat töltöttem közvetlenül pendrájvra, még a dc-s winmx-es időkben. Semmi bajuk nem lett tőle. A 8 éves 128 megásom is tökéletes a mai napig. Pedig akkor még csak usb1 volt, a net is csak 1 megabit körül jött a suliban.
2010. dec. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat. Nem "nagyüzem" használatra gondoltam, csak tényleg egyszerűen nincs hely. Jó lenne egy-két dolgot letölteni, megnézni, és ez tűnik a legolcsóbb megoldásnak. 8 gigás pendrive már van 4000-ért, külső merevlemezt 12000 alatt még nem láttam. Csak nem tudom, hogy az 5-10 mb=sec írási olvasási sebbesség elég-e pl avi filmet nézni dvd lejátszón?
2010. dec. 22. 19:22
 4/7 czibles ***** válasza:

ha a neted nincsen 5Mbit/s-es akkor elég (egyébként meg max nem töltesz teljes sávszélen.)


amúgy meg az igaz hogy 10.000 alatt nem nagyon kapsz külső vinyót, de nem is 16-20GB-ot kapsz érte hanem 250-500GB-t.

tehát sokkal jobban megéri a külső vinyó.

2010. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudnám kihasználni, elég lenne, 8 Gb, azt is esetleg csak havonta venném igénybe, csak azt nem tudom, hogy egy olcsó pendrive-ról nézett film, vagy videó akadozna-e a dvd lejátszóban.
2010. dec. 22. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell külső vinyó hozzá, ha 8 giga elég, akkor vegyél egy régi vinyót, 10 gigásat szerintem 500 ft-ért utánad vágják, azt tedd bele egy rackbe. Vagy akár szabadon lógasd. Nekem 250 gigások lógnak rack nélkül, semmi bajuk.
2010. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
csak usb csatlakozás jöhet szóba, mivel laptopról van szó
2010. dec. 22. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!