Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitorom nem akar 60Hz-nél...

A monitorom nem akar 60Hz-nél magasabb frekvencián dolgozni. Mi lehet a megoldás rá?

Figyelt kérdés

Eddig semmi probléma nem volt vele. Használok RefreshLockot is, átállítom 75 vagy 85Hz-re de semmi nem történik. Elmegy a kép egy pillanatra aztán visszaáll 60Hz-re. Frissítettem illesztőprogramot is, de a gond továbbra is fenn áll. Bónuszként mindenhol azt írja, hogy 85Hz-n fut, miközben marad a 60, nekem meg a szemem majd' kifolyik.


Monitorom egy 4-5 éves Gaba, videokártyám ATi HD 4670.


2010. dec. 26. 11:45
 1/9 Jenci ***** válasza:
Nekem eddig sem bírta az a monitor,te szerencsés vagy.:)Szerintem azzal lesz a gond,nem a kártyával.
2010. dec. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan a monitorral van a baj, csak mielőtt még kérdezné valaki.:)
2010. dec. 26. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a driverrel/vinfossal van gond nem a monitorral. Ha a monitor nem bírná a frekit, akkor kiírná. Vagy ha nem osd-s, akkor a neki túl nagy frekinél szétesne a kép.


Szóval szerintem szoftveres probléma.

2010. dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De akkor hogy-hogy eddig nem volt vele baj? Semmit sem állítottam rajta át, szóval egyáltalán nem értem...

De a lényeg az inkább itt van: "mindenhol azt írja, hogy 85Hz-n fut, miközben marad a 60."

2010. dec. 26. 12:09
 5/9 anonim ***** válasza:

"mindenhol azt írja, hogy 85Hz-n fut, miközben marad a 60."


Pontosan ezért gondolom, hogy szoftverees gond. Rengeteg ilyennel találkoztam (számtek boltban melózok) és mindegyiknél megoldódott a probléma, ha a drivert teljesen letöröltem és újraraktam. Néhány kivétel azért volt, ahol a vin teljes újratelepítése oldotta csak meg a problémát. (Biztos meg lehetett volna oldani másképp is, de nem volt hozzá türelmem/időm)

2010. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendszervisszaállítással próbálkoztam első körben, természetesen semmi nem történt. Aztán töröltem+újraraktam a vidkártya driverjét, továbbra is ugyanúgy semmi. Illetve de: mostmár a hang is elment a driver miatt, nem elég hogy tegnap a fejesem tönkrement, mostmár a(z amúgy borzalmas) hangszórómat sem tudom használni.

Ebből a Win újrarakása lesz, de persze, kb 50 GB adat van a gépen amit ki kellene írni DVD-re. Jaaajj várjunk már, az meg nincs itthon, és ha volna, akkor is egy raklap gőzölgő salakanyag az íróm, tuti elrontana 6-7 lemezt sorban. Ördögi kör, patthelyzet, epic fail, ahogy tetszik.


A karácsonynak viszont azt üzenem csak: bekaphatja. De tövig.


Egy újabb, utolsó próbát azért még teszek.

2010. dec. 26. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:

"...de persze, kb 50 GB adat van a gépen amit ki kellene írni DVD-re."


Ha van több particiód vagy több vinyód, akkor nem muszáj DVD-re írni.


Érdemes telepítésnél (ha csak egy vinyód van) gondolni ilyesmire és csinálni még egy particiót.


Akkor csak oda átmásolod a menteni valót és csak a vin particióját kell újrarakni - a másikon megmaradnak a mentések.


A videokártya driverét meg én csökkentett módban szoktam letörölni az eszközkezelőből és ha lehet akkor még a driver könyvtárból is, hogy ne találja meg az esetlegesen nem megfelelő drivert induláskor automatikusan.

2010. dec. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Természetesen, a partíció nem volna rossz ötlet, de telepítésnél megfeledkeztem róla. A másik vinyó meg tele van.


Csökkentett mód pedig megvolt, driver leradírozása megvolt. 60Hz. Úgy érzem itt a monitort vágta haza valami, mert a bejelentkezési képernyő megjelenésekor furcsa csíkok tűnnek fel egy pillanatra, amit eddig még nem láttam.

2010. dec. 26. 19:19
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát beszarok.

[link]

#5-ös hozzászólás. Szerintem nem csak nekem nem jutott eszembe hogy egyáltalán ezen a környéken kell keresgélni, de megvan. Ha valakinek hasonló problémája van és valamilyen úton-módon ide tévedne, ajánlom ezt a linket a figyelmébe. Illetve 1872340 kalapemelés+lehajlás az ötlet írójának.


Köszönöm a hozzászólásokat és a próbálkozásokat, további (az enyémnél) szebb ünnepet kívánok nektek!

2010. dec. 26. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!