Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 1TB os merevlemezt...

Vettem egy 1TB os merevlemezt (SATA) az ASRock p4vm800 -as alaplapú gépembe és nem látja a gépem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Már van benne egy 160gigás satás merevlemez és mellé akarom berakni az 1TB -osat.
2011. jan. 1. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
a jumpert megfelelő (más) helyre kell átrakni
2011. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És tudnál nekem ebben segíteni? Akkor nem az alaplapom nem kezeli le az 1TBot?
2011. jan. 2. 00:24
 3/4 anonim ***** válasza:

szia,

látom nem járt azóta erre a srác... :)

szóval a Jumperelést magad kell megnézned az új merevlemezeden. az lehet a gond, hogy nem másodlagos merevlemeznek van jumperolva az 1T lemezed. nézd meg ezt az oldalt:


[link]


a lényeg annyiból áll, hogy a merevlemezeden lévő ábrának megfelelően (ez minden lemeznél eltérhet) kell azt a kis műanyag izét beállítanod úgy, hogy a merevlemez másodlagos meghajtóként jelenjen meg. ehhez találni fogsz a lemezen egy leírást, ami segítségedre lesz.

ha valamiben segíthetek még, küldj privit, és szívesen segítek! :)

szép napot neked, és sok sikert! :)

2011. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Balázs0807 válasza:

Szia!


Így két év távlatában már mind egy szerintem de hátha másnak segít. A P4VM800 elég régi lap szóval lehet alapból nem kezeli az 1TB-t. A SATA jumper természetesen megfelel.

2013. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!