Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnék otthon LAN...

Hogyan tudnék otthon LAN hálózatot kiépíteni? Van két gépem, két hálókártyám és van egy LAN kábelem. De mikor bedugom a kábel a kártyákba nem történik semmi, egyik gép sem látja a másikat. Tanítson meg valaki hálózatot építeni.

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 03:54
 1/6 anonim ***** válasza:
valszeg nem megfelelő kábeltípust használtál, gép-gép közé csak a cross-linkelt kábel jó valamint nem árt ha azonos munkacsoportban vannak a gépek valamint célszerű az esetleges tűzfalas és/vagy tűzfalas blokkolások felszámolása.
2011. jan. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocs, tűzfalas és/vagy routeres blokkolást akartam írni. már fáradt vagyok...
2011. jan. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Honnan tudom megállapítani, hogy az én kábelem Cross-linkelt-e? Egyébkén a hálókártyámon vannak kis LED-ek, amik soha nem világítanak, pedig annak kellene ha jól tudom.
2011. jan. 2. 04:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy rohadtul mindegy már, h cross vagy patch kábelt használnak...


IP-t állítsd be az egyik képnél mondjuk: 10.1.1.1-re

Másiknál 10.1.1.2 -re

Alhálót 255.255.255.0-ra

Átjáró pedig legyen 10.1.1.1

2011. jan. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezeket a Hálózati kapcsolatoknál tudom beállítani?

Kiválasztom a Kapcsolatot(azt a hálózatot ami a két gépre lett beállítva), aztán az Általános fülön, ahol felsorolja az elemeket, ott van az, hogy TCP/IP. A TCP/IP-t kiválasztom és rámegyek a Tulajdonságok gombra és a megjelenő ablakon beírom azokat amiket az előbb írtál?

2011. jan. 2. 05:21
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

A sok kérdés helyett célszerű olvasgatni is néha.

[link]


Itt például remek leírások vannak a topiknyitó hozzászólásikban a témáról. Amik biztosan megvilágítanak majd egy két dolgot.


A hálózat szoftveres kiépítését meg itt találod:

[link]

2011. jan. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!