Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet így hálózatot...

Hogyan lehet így hálózatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy adó létrehoz egy csatornát a koax kábelben, és az adóba belekötjük az UTP (számítógép hálózati) kábel-t, ami a számítógépbe van kötve, és azt "sugározza" a koax kábelen keresztül, és egy vevő pedig ugyanarról a frekvenciáról visszaalakítja UTP-re, és azt meg bekötjük a másik számítógépbe, mintha csak egy sima UTP kábellel lennének a gépek összekötve. És ezt hálózati célra szeretném használni.


(Erre azért van szükség, mert a koax kábeles TV hálózat már régóta be van kötve nálunk, és ki szeretném használni, hogy még a videót, és a számítógépet, meg minden elképzelhető dolgot abban a koax kábelben tudjak elvezetni. Mivel nem szeretnék drága pénzért, fáradságos munkával újabb 5 kábelt húzni, hogyha már van egy koax.)


Ha van valakinek van erre ötlete, akkor kérem, hogy segítsen, és kérlek, hogy ne WiFi router-t ajánjatok, az nekem nem vált be (most is annak a használatára vagyok kényszerülve).


2011. jan. 2. 17:29
 1/7 czibles ***** válasza:

szerintem megoldható, elvégre a UPC is egy koaxon küldi be a lakásokba a netet, tv-t és a telefont.


nah de nem hinném hogy ezek a berendezéseknek az ára olyan 5-600k alatt lenne, a beüzemeléséhez szükséges szakértelemről nem is beszélve.


WIFIvel nem tudom, hogy mi a bajod, de az a legolcsóbb és legkényelmesebb megoldás.

2011. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy megoldható, csak kéne hozzá egy kapcsolási rajz, vagy egy kész eszköz, esetleg kábel modem.


A WiFi-vel meg az a bajom, hogy állandóan megszakad, gyakorlatilag használhatatlan, egszer működik, egyszer nem, a távolabbi gépeken csak néha jön be, lassú, csatlakozni kell rá, nem lehet távolról bekapcsolni a gépet vele (de kábellel igen!), kijelentkezett állapotban nem csatlakozik a hálózathoz, és még sorolhatnám...stb.

2011. jan. 2. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet, hogy hülyeséget beszélek, de nekem a régebbi gépemen volt koax a hálókártyán, vagy a modemen, nem is tudom... De ha van ilyen, akkor egy gépet beállítasz egy fölös gépet szervernek, Win Server 2003/2008-al, és azon meg tudod osztani.
2011. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Létezik ez a technológia, csak mára már túlhaladott...instabil volt és problémás. A neve 10Base2, és 10Mbitet préseltek ki belőle, ha veszel "régi" hálókártyát akkor találhatsz még rajta ilyen dugaszt(manapság gondolom jobb minőségű kábelt használnak és azért tudtak még kicsit alkotni a sávszélen). De nagyon kétlem, h rendesen működne ez neked otthon... ugyanis erős interferencia lesz a TVadásokkal...annak is kell a sáv.

Ha pedig UPC szerű dolgot akarsz (TV és net egy kábelen), akkor az drágább lesz mint behúzni egy 100Mbites UTP kábelt. Megoldás lehetne az is, hogy veszel még egy wifi routert és WDSnek használod: jelentősen kevesebb kábel vagy Wireless-Ethernet Bridget építeni velük: itt már az ébresztés funkció is működik, hiszen a gépek lanon csatlakoznak a routerekhez, itt csak a két router (az egyik lehet spec erre szánt cucc, láttam már, csak nem tudom a nevét hirtelen) közötti távot hidalja át a wifi segítségével.

Arra, h szakadozik azt tudom mondani, h próbáld meg más csatornán használni, vagy ha nagyon nem OK, akkor ha lehet, tegyél fel rá egy DDWRT,openWRT vagy Tomato Firmware-t, mert azokkal lehet növelni az adóteljesítményt...

2011. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én nem azt szeretném, hogy 50 Ohm-os koaxon menjenek a gépek, hanem azt, hogy a 75 Ohm-os koax kábelbe, amiben a TV jele is megy, abba tudjam belekötnö az UTP kábelt, és utána visszaalakítani UTP-re, és bekötni egy másik gépbe.


Szóval akkor nem lehetséges az, hogy egy adóba kössük az UTP kábelt?


Akkor a koax kábelen hogyhogy el lehet vezetni a hangot, és a képet? És a hálózatot miért nem?

2011. jan. 4. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Találtam egy otthonra szánt modult erre de 160 dollár.. ( [link] Szóval elég zsebbenyúlós a buli.

a legolcsóbb is 90$ (ráadásul 2 kell belőle) ( [link] vagy itt van vmi egész ígéretes Netgear cumó ( [link]


de most jut eszembe, h tudsz kábelt spórolni még így is, csak keress rá a powerline cuccokra... hálózat az elektromos kábelekkel...

2011. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg, most, hogy az előző kommentelő említette, van arra megoldás, hogy a fali konnektoron keresztül továbbítsd a jelet, a lényeg az, hogy egy fázison legyen a két adapter.

Itt van egy lista, ár szerint növekvő sorrendben:

[link]

2011. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!