Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem a rendes órajelen...

Miért nem a rendes órajelen megy a processzorom?

Figyelt kérdés

Van egy régi laptopom,Acer Aspire 1300.A BIOS-ban szereplő adat szerint a processzor egy 1.2 GHz-es Duron.Az Everest szerint is ennyi volt.100 Mhz alap és 12 a szorzó.

Windows újratelepítés óta 950MHz-en fut maximum./9.5x100MHz/

Mi lehet az oka és hogyan lehetne kijavítani?


2011. jan. 4. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
BIOS-ban beállitod az órajelet.
2011. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs semmi beállítási lehetőség erre.A boot eszközt és a dátumot lehet csak,azzal vége.
2011. jan. 4. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld kicsit leterhelni, és utána nézd meg. Valószínűleg ha nincs terhelve a processzor, akkor visszaveszi a szorzót, hogy energiát takarítson meg.
2011. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
utolsó válaszolónál a pont..nekem is visszaveszi az órajelet, ha unatkozik.. 2Ghz-ról 850Mhz-re :)
2011. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen,visszaveszi.500MHz nulla vagy minimális terhelésnél,de maximálisnál sem megy feljebb,mint 950MHz.

Köszi a tippeket és várok még továbbiakat.....:)

2011. jan. 7. 12:43
 6/9 anonim ***** válasza:

2 dologra tudok még gondolni

1. Aksiról megy a gép és akkor letiltja a magasabb frekvenciákat energiatakarékosságból

2. régi az everested...

2011. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi ezeket is,sajnos egyik sem.......

Marad így egyelőre,ettől eltekintve stabilan üzemel.Pedig még töltöttem le CPU drivert is hozzá,de telepítés után sem változott a helyzet.

/első AMD procim,eddig azt sem tudtam,hogy van olyan,hogy driver processzorhoz......./

2011. jan. 11. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:

:) lol...én sem halottam erről még.. max nagyon spec esetben kellhet az ilyesmi... hol találtad?

Próbáld meg vmi programmal jól meghajkurászni a gépet és és hasonlítsd össze más gépekkel, h sacc az alapján milyen sebességen megy a proci... pl Sandra megteszi a magáét, vagy egy új Aida64 is jó lehet a procis résznél...

2011. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az Acer honlapjáról töltöttem le a többi meghajtóval együtt.

Majd birkózok még vele valamikor,egyelőre hagyom pihenni.....:)

2011. jan. 16. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!