Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Képszerkesztésre, videovágásra...

Képszerkesztésre, videovágásra, és 3d animációk készítésére, tervezésre milyen számítógép a legjobb?

Figyelt kérdés
A lényeg ami érdekelne: processzor (Intel, AMD azon belül is melyik fajta) Memória mérete, Videokártya tipus (AMD, Nvidia?, Vga memória mérete, nagysága)
2011. jan. 6. 23:33
 1/10 anonim válasza:
Erős, asztali. Laptop elég kevéske szokott lenni hozzá... Az egyik vágás tanárom az apple termékeire esköszik, a másik aszondja intel, és minél nagyobb. Én egy amd-ati LAPTOPPAL szoktam vagdosni, megfelel az is. Az a lényeg, hogy milyen szoftvert akarsz használni. a használt programok majd meghatározzák hogy mi legyen a gépben. a legfontosabb viszont: FIREWIRE! és lehetőleg ne egy csíkon legyen az usb-vel... a capturelés közben jól jön... :D
2011. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

természetesen nem laptopot akarok. nem akarom hurcolni.

Meg akkor nem vacilálnék az összetevőkön.


2 vagy 4 magos procin gondolkodom, de a vga nem tudom mennyire fontos. ram az 4 giga kb


programok: autoCAD, photoshop, 3d studio max, maya, adobe premiere, ilyenek.

2011. jan. 6. 23:59
 3/10 anonim ***** válasza:
MAC Akik ezeket profi szinten űzik legtöbben azt használják
2011. jan. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mac Pro, vagy iMac!
2011. jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A mac- re sajnos nincs pénz, meg beszerzése jóval nehezebb.

Szóval egy asztali számítógépet szeretnék, a legjobb konfigurációval amit ki lehet hozni. Persze nem a legdrágábban.

CSak az a kérdésem melyik alkatrész teljesítménye a legfontosabb?

Kérem a kérdésre válaszoljatok! Köszönöm.

2011. jan. 7. 08:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Jelen esetben a vga a legfontosabb , de nemszabad elhanyagolni a procit és a memoriát sem. full hdra MINIMUM egy HD5770-et ajánlanék , egy négy magos phenom 2 vel és 4 giga rammal .
2011. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ha PC-t akarsz akkor se jössz ki olcsóbban mint egy Mac!

Az általad felsorolt dolgokra ami jó lenne:

Intel i7

8Gb RAM

2x ATI HD6970

2011. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mint említettem, nem a legszuperebb gépet akarom mert azt igazán nem éri meg megvenni. Ár teljesítményben arányban ugyanis pocsék.


De örülök mert egy rendes választ kaptam.

2011. jan. 7. 23:33
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

Hát AMD-t felejtsd el a fent említett tevékenységekre.

Marad az Intel, 4 magos kell szóval i5 vagy i7 ami megéri a HT miatt főleg.

RAM kell 6-8Gb mindenképpen.

3D animációhoz pedig kell a dual VGA, különben szívhatod a fogad mire lemodellezi...


Mac gépek pedig direkt erre vannak specializálódva esetenként + amit te szeretnél, olyat nem illik winfos alatt csinálni, mert a programok amikkel csinálod, ugye Adobe termékek, és azok Mac platformra íródtak, optimalizálódtak, aztán lettek winfosra is megcsinálva...

2011. jan. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, tényleg ilyen választ vártam :)
2011. jan. 18. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!