Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég a tápom a gépemhez?

Elég a tápom a gépemhez?

Figyelt kérdés

A tápom Altis márkájú és 350W (egy Hyrican Tango nevű házzal vettem). Eddig hibátlanul üzemel 3-4 éve. Most procit akarok cserélni, de nem tudom, hogy elég-e még ez a táp.


- Gigabyte GA-MA78GM-S2H

- AMD Athlon II X2 250 - 2 mag, 3GHz, AM3 (jelenleg Sempron 3200+, ezt cserélném az Athlonra)

- 2gb RAM

- 1x WD 250-es HDD

- 1x Gainward GeForce 8600 GTS

- 1x DVD író

- meg néhány USB-s eszköz (nyomtató, webcam...)


Itt a matrica a táp oldaláról, ha valakinek kell:


[link]


2011. jan. 10. 18:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Proci elvileg ugyan annyi áramal megy. tehát elvileg elég kell legyen
2011. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A tápodat SÜRGŐSEN CSERÉLD VALAMI MÁRKÁSABBRA, NEHOGY ELVIGYE A GÉPEDET!!!!
2011. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

szeretnék valami chieftec vagy fsp tápot, de sajna nincs elég pénzem még erre is. most procit cserélek, majd utána tápot.


egyébként mennyire állja meg ez a gép a helyét a mai világban?

2011. jan. 10. 18:25
 4/22 anonim ***** válasza:
a táp gagyi, a proci belépő szintű, 2 giga ram lassacskánt kevés lesz, de még elég, a vidi kártya meg még üzemel egy ideig.
2011. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Vga csere után jól fog rajta menni minden, én ajánlom az ATI HD 5870-et, vagy a HD 6870-et.
2011. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

És vegyél még 2GB ramot.


AZ előző voltam

2011. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

köszönöm!

szerintem az egészben a proci a leggyengébb, azt kell a leginkább cserélni.

sajnos a pénz elég sok mindennek szab határt.

2011. jan. 10. 18:36
 8/22 Edus:) ***** válasza:
cseréld le a procit de ha befüstöl a gép és elszál az a te problémád. szerintem vedd meg a procit és gyűjts még 10ezret amiből tudsz venni 1 tápot. codegen 400w is megteszi. 8ezer ft. akik fikázzák a codegent azokat meg sem hallgatom. 5éve megy vele a régi gépem. és kibírta: amd athlon 5000+ 2gb ram. 500gb winchester, hd 4200 videókártya. szóval a tiédet bőven vinné.
2011. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
ezt terveztem eddig is, de azért kösz!
2011. jan. 10. 22:45
 10/22 anonim ***** válasza:

Attól hogy neked megy 5 éve a codegen, még nem kell rábeszélni másra hogy azt vegyen, neked szerencséd volt.

Hiába bizonygatod hogy milyen jó, én se a seggemből beszélek, nekem is volt és széthullott 1 éven belül.

Lehet sokan azért is fikázzák mert más is azt teszi, de ismerőseim körébe is ez a helyzet.

Nem lenne érdemes kockáztatni mikor van ennyi pénzért Chieftec: [link]

10-ért 400-as: [link]


Kérdezö!

Sajnos ha jobbat akarsz kihozni belőle kell hozzá pénz, de én azt mondom tápot vegyél először, (gépbe a tápellátás és a hűtés elsősorban az első sztem), és gyüjts össze pénzt amiből már egyszerre tudsz venni ramot, procit, vga-t.

Hiába veszel most procit, ha gyenge hozzá a kártya meg a ram. Késöbb meg az a proci is olcsobb lesz amit most akarnál.

Én egyszerre venném meg a dolgokat.

Sok sikert!

2011. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!