Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Feladatkezelő szerint cpu...

Feladatkezelő szerint cpu használat 100%! Gépemen folyamatosan ezt az információt látom, míg a munkahelyi gépen sokkal komolyabb programokkal csupán 25-30%-ot mutat. Mitől lehet ez, s káros a gépre?

Figyelt kérdés
Gépem 256mb fujitsu-siemens scaleo,20 GB, melyen az XP servicepack3 és az office 2007 van, a melóhelyen HP,512 mb,40 GB és XP profession.
2009. jan. 31. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az otthoni géped nem elég gyors és ennyire használja a procit, hogy mindent meg tudjon csinálni.

Inkább az lenne a lényeges, hogy milyen órajellel megy a két gép procija, milyen tipusú maga a proci, és a memória milyen órajellel meg, és nem a winchester kapacitása.

Már maga az oprendszer futtatása is processzor időt vesz igénybe.

2009. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet vírus/spyware miatt is és lehet azért is, mert használsz procihűtő programot.

Feladatkezelőben, a Folyamatok fülön ha ráklikkelsz a CPU sávjára, akkor rendezi procihasználat szerint a listát. Nézd meg, hogy melyik folyamat(ok) használja('k) leginkább a procit. Ha ide beírod és nem felejtek el visszanézni, akkor megmondom, hogy az rendben van-e.

2009. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz a figyelmet! Az itthoni gépem PIV-es, 1700 Mhz, a nelóhelyi pedig PIV-es 3000Mhz.

A feladatkezelő szerint 95%-on futtatja a bqhBk.exe file-t.

2009. jan. 31. 19:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Az nem tűnik normális fájlnak. Semelyik programból sem ismerős. Futtass spy- és víruskeresést.
2009. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony vírus! Tessék vírusirtani. De először valami jó antispyware progit javaslok telepíteni.
2009. febr. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! További kérdés: T-online előfizetett F-secure vírusirtóm van, lefuttattam, s nem talált semmit.( Jól dolgozik, mert egy-két vírust már megfogott). Ezért a feladatkezelőben leállítottam a bqhBk.exe file-t, és egyszerűen töröltem a gépről. Most minden rendben működik, valóban letöröltem? Illetve, ha letöltöm például a Kaspersky Internet Security 8.0.0.357 próbaverziót, tudom futtatni az F-secure mellett?
2009. febr. 2. 07:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Eléggé random névnek tűnik a bhqBk.exe. Ebből gondoljuk, hogy vírus/spyware lehet. Valószinűleg szétküldtél néhányezer levelet a világba. Ezeket a vírusirtók és spykeresők sajnos nem jelölik veszélyesnek (nem mindet), ezért érdemes néha ránézni a feladatkezelőben futó programokra, egy idő után általában feltűnik, hogy valami nem szokott futni.

Azzal, hogy letörölted, lehet, hogy eltüntetted a gépről, de sajnos ettől alattomosabbak szoktak ezek lenni. Ha nem jön elő újra hasonló, randomnak tűnő nevű folyamat, ami erősen fogja a procit, akkor szerencséd van. Ha újra előjön (nem feltétlen ezzel a névvel), akkor kicsit bonyolultabb a helyzet és az irtás, inkább az újratelepítés lesz megoldás.

Az F-Secure csak vírusirtó, A Kaspersky IS 30 napos próbaverziós vírusirt+tűzfal+spyfigyelő is, jobb megoldás mint csak az F-Secure vírusirtó. Viszont lejár.

2009. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!