Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mennyi? Egy mai...

Szerintetek mennyi? Egy mai profi otthoni PC-nek mekkora a tároló kapacitása kell hogy legyen? Ha az illető sokat tölt le?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 12:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nekem most jelenteleg 2160 Gb a tároló kapacitása a gépemnek, de tervezek még bele 2000 gb-ot.
2011. jan. 21. 12:40
 2/11 anonim ***** válasza:

Pff.. Egyáltalán soha nem értettem az adatok halmozását.. Zene még oké, amilyen kedved van, de filmből pl soha nem fogod megnézni a közepes/gyenge kategóriát mégegyszer, csak a kedvencek elég ha megvannak (az is max 10 film)

Seed szervert üzemeltetsz? Vagy valami warez cuccot?

2011. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi a jó édes fenének, de komolyan?


Nekem van 160GB vinyóm, és remekül elférek rajta. Pedig töltögetek is...


Erősen kétlem, hogy szükséged volna újabb 2000Gb-ra... De te tudod :D

2011. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Nekem a gépemben van egy 1Tb-os, és van egy külső szerver(NAS) a filmeknek és a letöltéseknek, ami 400GB.


Nekem elég a 400GB a filmeknek, mert én sem halmozom fel őket. A kedvenceim pont ráfértek a 320GB-os hordozhatóra a múltkor.

2011. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Juj! :)

Otthoni PC-n szerintem 1 terra bőven-bőven, laptopba 500GB elég. Én is töltök, mint atom, de még sosem írta ki a gép 500GB HDD-vel, hogy kevés a szabad hely. :P

2011. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát gyüjtő vagyok, töbnyire Full HD-kat töltök, ezért kell a hely.
2011. jan. 21. 12:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha gyűjtő vagy, ruházz be egy BD íróra és jópár BD lemezre. Te sem akarod végignézni, ahogy az összeszedett filmjeid egy lemezhiba miatt elmennek.
2011. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem BD iróra és BD lemezekre, hiszen nagyon drága, pedig jobban szeretném énis ugy, és szépen fel sorakoztatni a polcra, de a winchester olcsóbb megoldás, és nemhiszem hogy csak ugy jöhet egy lemezhiba és elveszett az összes filmem..
2011. jan. 21. 13:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Tuti nem tárolnám a kollekcióm merevlemezen. DVD/BD sem tart örökké, de ha ilyen nagy gyüjtő lennék, akkor csináltatnék egy fasza polcrendszert, füst üveggel a fény és por ellen.
2011. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Na az ilyen filmkiirogatás a legnagyobb pocsékolás.


Nem szállnak el az adatok olyan könnyen...


De egyébként pont az ilyen biztosági dolgok miatt van olyan ami 2x van tárolva. pl. Családi képek és videók. Azok megvannak nekem a PC-n, és egy külső vinyón is.


Egyébként is mindenkinek mások az igényei nekem van legalább 200GB családi fényképem és videóm. Amik ugyebár 2x is szerepelnek, szóval az már alapból 400GB. Aztán a filmek, amiket többször is megnézek(persze nem 1 év alatt), 320GB. Plusz letöltök mindenféle szírszar filmet, amit mire törlök az is 2-3 hónap, szóval ez kb. 70GB.

Aztán egyéb... És ki is jött az én 800GB-om.


Egyébként van notebook-om 80GB HDD-vel, és tökéletesen elég. Nem rakok minden tele.

2011. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!