Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fontos az alábbi tényező...

Fontos az alábbi tényező videokártyánál?

Figyelt kérdés

most akarok venni egy geforce gts450-et és az lenne a bajom hogy csak 128-bites.

a bit sokat számít játékoknál?

egyáltalán mire szolgál?


2011. jan. 22. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen felbontáson szeretnél játszani. 1600x1200-as felbontásig valószínűleg elég lesz egy darabig. A HD-hez pedig inkább a GTX 460-at vagy a HD 6850-et ajánlanám legalább.

A legjobban tesztekből tudsz tájékozódni.

Sok olyan tényező van a biten kívül, ami befolyásolja a teljesítményt: GPU ill. grafikus memória órajele, shader órajel, textúrázó egységek ill. texture fillrate stb.

2011. jan. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy 128 bites busz van a memória és a GPU között.

Te azzal ne törődj, hogy hány bites. Keress teszteket a kártyáról, amit venni akarsz, és ha nekeg elég az az fps szám, amit produkálni tud a játékokban, akkor azt vedd meg. Ha nem akkor pedig erősebbet. Persze, ha gyenge proci mellé teszed, akkor nem fog szépen futni a játék, azt ne felejtsd el.

2011. jan. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mondjuk procinak jo az e7400 vagy az e8400?
2011. jan. 23. 09:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: egyelőre és még egy darabig valószínűleg elegek. Bár csak két magosak, de a legtöbb játék egyelőre ennél többet nem használ ki. Nemrégiben néztem teszteket, és az jött ki, hogy még jobb egy magasabb órajelű core2duo, mint egy alacsonyabb órajelű 4 magos quad. A magasabb órajelű quadok (pl. q9550 és attól felfelé) nyilván erősebbek valamivel. Ha teheted, akkor vedd meg az e8400-at. De ha nem, akkor jó lesz a 7400 is.

Nekem most 8400 van, és nemrég adtam el egy e7200-ast, és azon is futott még a Gothic IV is, pedig az már kevesellte.

2011. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és te miylen video kártyával nyomod?
2011. jan. 23. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy GTX 460 768 MB-os verzióval.
2011. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy HD3870-et váltott le.
2011. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meglehet, hogy még ezek a procik sem hozzák ki a videókártya max teljesítményét, de látni lehet a különbséget. Szvsz celeronok, dual core-ok és nagyon alacsony órajelű core2duo-k (2,4 GHz alatt) mellé nem érdemes erősebb vga-t tenni.
2011. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!