Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a hőmérséklet amin...

Mi az a hőmérséklet amin károsodás nélkül üzemelnek: processzor, alaplap, vga, hdd? Nem tudom mennyire márkafüggő estleg?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 23:48
 1/10 Panda Péter ***** válasza:

nem márkafüggő, a szilícium anyag miatt annyi, amennyi. általában a szilícium chipeknél olyan 80-90 fok, amit még üzemi hőmérsékletként el tudnak viselni, de ez már elég magasnak számít, nem hiszem, hogy 90fok felett bármi bírja a hosszú távú terhelést. én szeretem, ha 70fok alatt marad minden, ha rá van lehetőség.

a hdd a 30-40fok közötti hőmérsékletet szereti, főleg ne legyen több, de a nagyon kevesebbet se szereti.

2011. jan. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ezt énis meg akartam kérdezni de szerintem nem csak a károsodásra hanem arra is gondol h aminél még rendesen fut a gép
2011. jan. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát pl. úgy gondoltam, hogy a winyóm néha verdesi a 40-et, de úgy átlag 35-felett van. A proci jó az 30-40 között, az alaplap viszont most 43, de játék után 60 is volt már. A vga 35 játék után 50-55. Ezek jó értékék. Az alaplap nem túl sok?
2011. jan. 29. 00:48
 4/10 anonim ***** válasza:

na most erre nem lehet válaszolni mert nem jó a kérdés

szerinted kicsi a kutyám?

na látod nem tudod mert nem vagy tisztába a fajtájával

ird ide milyen alapod procid vidikarid van és megmondom melyiknek mennyi a max üzemhőmérséklete

de így nincs olyan okos aki megmondaná neked

2011. jan. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha a CPU nem megy 60°C fölé, a GPU-nál ez inkább 80°C a merevlemezek tényleg 30 és 40 között érzik jól magukat, a lapkakészeletkről nincs tapasztalatom, azoknak a gyári hűtése mindig elég.


Egyébként már jártam úgy, hogy egy Intel Celeron procim túlélte a 104°C-ot (BIOS-ban mérve!), amikor eltört a hűtőborda leszorító keret, és kicsit elállt a radiátor a procitól. De ez már nagyon nem volt kellemes neki Az asztalon is akadozott az egérkurzor, és 2-3 percen belül lefagyott a rendszer. Videókártyánál 94°C volt a rekordom egy Inno3D Geforce 6600-nál. Jól bírta, de meg-meg esett, hogy fagyott.

2011. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sracz66 ***** válasza:
Nem értem a válaszolók problémáját. Ez itt a "Gyakori kérdések", miért akartok 3000 féle proci, még több alaplap és annál is több videokártya kérdésre válaszolni? Nem fontos a típus: általánosságban a processzorok max. hőmérsékleti és feszültség értékeit meg lehet találni a gyártó oldalán, vagy a www.cpu-world.com -on, rákeresve az adott modellre. Ezek az értékek a biztonság miatt általában 5-10%-al alacsonyabbak, mint amit valóban elbírnak és általában valahol 70-75 fok környékén vannak. Huzamosabb ideig 80 fok fölött terhelni már biztos öngyilkosság. Az összes többi alkatrész optimális hőmérséklete a normál szobahőmérséklet és a proci legnagyobb megengedett hőmérséklete között van és az a jó, ha az értékek nagyobb, hosszabb terhelés esetén is ebben az intervallumban maradnak. A videokártyát sokan külön kezelik érthetetlen okból. Ostobaság. Valójában a videokártya szinte egy önálló számítógép a számítógépben, saját processzorral, memóriával, mikrochipekkel, tehát ugyanaz vonatkozik rá: max 70-75 fok huzamosabb nagy terhelés esetén is. Ha bármelyik alkatrész túllépi ezt a hőmérsékleti határt, előbb utóbb a többi alkatrész is követi, hiszen ezek mind egy "közösséget" alkotnak egy zárt térben. A ház hűtés segíthet, de csodákra nem képes, nem takarítja, nem javítja, nem tartja karban az alkatrészeket. Ha a rendesen üzemelő hűtés ellenére valami egyszer csak el kezd egyre melegebb értékeket mutatni, akkor porosak az alkatrészek, kiszáradtak a hűtőpaszták, tehát takarítani, pasztázni kell.
2012. dec. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaz nekem nem asztali gépem,hanem hordozhatom van,de játéknál simán felmegy a proci akár 80-90 fokig(intel),a vga meg 100-ra is akár(nvidia),a hdd 30-40-45-ön szokott lenni,igaz pár óra játék után akadozik a játék,ilyenkor kicsit pihentetem!Igazából nem lehet megmondani a pontos megengedett hőmérsékletet,mert ha baj van,úgy is leáll a gép!
2013. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem most 26 fokos szobában, alapjáraton (+ netes böngészés) 30 fokos az alaplap és 32 a proci, 34 a HDD.

Oldallemez levéve a videókártyát oldalról fújja egy ventilátor, és a processzor hütő ventilátorához fúj még egy plussz ventilátor levegőt ami még fújja a ramokat is amik a proci mellett vannak. Ez a két ventilátor amit oldalra beszereltem ezek érik nagyjából az alaplapot is, most nemtudok képet mutatni, de elég jó megoldás, bár az oldallemezt a gépre igy nemtudom visszatenni de nem is probléma, mert így mindig jó a hőmérséklete

2018. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Laptop: 97 fokra fölszökött a proci egy 8K videotol amit max 1440p be játszik le akadásmentesen. Majd felforditottam hogy a kijelző tartja a laptopot az alja pedig oldalra néz, onnan megfújtam egy ventilátorral, majd szintén megnézem a 8k- videót akkor márcsak 83 fokig ment fel a 97 fok helyett.

Sokkal gyorsabb is lett, ajánlani tudom. Alapjáraton 58-60 fok alapbol, ezzel a megoldással 47 re ment le. Persze most ugy használom hogy emelvényen van és alulra tettem a ventilátort ami egy 4 colos USB-s venti. 1800 ft tescoba, ember hütésre való de erre is kiváló

2018. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

procinál max 85-90 fok

hdd ahogy irták 30-40 fog de nem hoszú távon max 50

2019. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!