Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meik jobb kárty játékra? :...

Meik jobb kárty játékra? : AMD radeon HD 69500 vagy a GeForce gtx570?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hajszállal gyorsabb a GTX570 (kb 5-10%), viszont sokkal többet fogyaszt (akár 30%).


Ha neked megéri a jóval magasabb fogyasztás a kicsit magasabb teljesítményt, akkor a GTX a jobb. Egyébként a HD.

2011. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kártya* HD 6950* bocsi az elírásokért siettem :D


Nah szal még az lenne a kérdésem, hogy a physix meg a 3D-ért nem éri meg megvenni a gtx570 et?és olyant is hallottam már, hogy ha 1 játék Nvdia kártyára készül akkor azt nem viszi az AMD de ha 1 játék AMD/Ati kártyára készül akkor az Nvdia simán viszi. Ez igaz??

2011. jan. 29. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A Physx nem ad sokat a dologhoz, szerintem ez nem igazán érv. Ez ellen úgy tesz az AMD, hogy az Intellel keröltve a HAVOK fizikus motort támogatja, ami egyébként sokkal elterjedebb, és jobban optimalizált.


A 3D Vision ellen ott az eyefiniti. Ezeknek ugyan az a gyengéje. Az egyikhez speciális szemüveg kell és egy legalább 100Hz-es képfrissítésű monitor, a másikhoz meg három sima monitor.


A CUDA ellen meg ott az ATI Stream SDK, ami nyílt forráskódú, tehát az otthoni felhasználása sem problémás.


Tehát ezek olyan dolgok, amik egy hétköznapi felhasználónak teljes mértékben irrelevánsak, de a marketingesek jól el tudják vele adni a kártyákat.


A játék kérdés:

Ami Nvidiás játék az csak annyit jelent, hogy irreálisan nagy a sebességkülönbség a két kártya között, de mindkettőn hozza a játszható sebességet (60fps, vagy mégtöbb). Ha egy játék AMD-a (ATI-s) akkor pedig ugyan ez megy vissza.

2011. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen :) csakhogy én a 6950 eshez nem Intel procit vennék hanem egy AMD phenom ii x4 965 Black editiont.
2011. jan. 29. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem számít. Ilyen szinten nem platformosít senki.

Nagyon jó Intel proci mellé az AMD kártya is. Rengeteg keresztlicensz-szerződés van a két cég között.

Például az x86-os architektúrát az Intel fejlesztette ki, de a 64bites procik szabadalma az AMD-é, és még sorolhatnám a végtelenségig.

2011. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megértettem, köszi szépen a segítséget :)
2011. jan. 29. 18:00
 7/7 anonim válasza:

Azt azért nem árt tudni, hogy fullHD felbontásban a GTX570 még a 6970-et is megelőzi (nem sokkal)

A refhűtős 6950-et lehet ugyan BIOSflashelni, hogy gyorsabb legyen. Igen ám, de akkor még talán többet is eszik, mint a GTX570.

Én a GTX570-et venném. (használtan pedig abszolút best buy, 60-65 ezerért ki lehet fogni párhónapos egyedi hűtéses kártyákat ilyen 2-3 év garanciával)

Ilyen kártyáknál amúgy jó ha van egy jól szellőző házad.

2011. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!