Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit befolyásol ha ddr2-es a...

Mit befolyásol ha ddr2-es a vga, de a ram DDR3?

Figyelt kérdés
Szeretnék fejleszteni a masinámon. AM3-as alaplap + AM3-as processzorra gondoltam, nyilván a ram is DDR3. Viszont egyenlőre nem lenne pénzem egy normális videokártyára. A jelenlegi kártyám (Nvidia 8600 gt) DDR2-es. Mit jelent ez működésben? Az egyik visszafoghatja a másikat? Vagy csak a DDR3-as vga-val jobban kihasználható a teljesítmény?
2011. febr. 1. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez így semmit, a két memória típusa közt semmi összefügés nincs. Gondolj bele, hogy DDR3 a legújabb memória, a videokártyákon meg (G)DDR5 van...

Annyi, hogy DDR3 alaplapba általában olyan proci kerül, amihez egy DDR2-es memóriával szerelt kártya molyfing. Egy Phenom II procihoz inkább DDR5 memóriás és viszonylag erős kártya illene. Pl GTS450, vagy jobb, Radeon vonalon meg 5770, 6850 vagy még erősebb.

2011. febr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem... természetesen tervezem a későbbiekben, de olyan jól nem keresek, hogy egyszerre megvegyem :) tehát addig is azt az 512 videokártyát szintúgy ki tudom használni, mint a jelenlegi AM2 és DDR2 rendszerű gépemben? PL: ugyan azon játékok ugyanolyan minőségben futnak majd? (nyilván a phenom 2 meg a ddr3 dob valamit rajta, de video terén...)
2011. febr. 1. 23:59
 3/3 Strigi válasza:
Igen.
2011. febr. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!