Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől melegedhet ennyire?

Mitől melegedhet ennyire?

Figyelt kérdés

Az egész kezdődött azzal, hogy mindkét vinyóm melegedett. Nem tudtam más megoldást, levettem a ház oldalát, majd később tettem a jobban melegedőre egy kétventis HDD coolert. De mintha ott se lenne. Egy órával azután, hogy az új HDD coolerrel összeraktam a gépet (az oldalát is vissza), ahogy kiléptem a játékból, láttam, hogy az egyik 52, a másik 55 fokos. Ahogy levettem a ház oldalát, és belenéztem, éreztem, ahogy a meleg levegő kiárad. Egyébként semmi olyan nem melegszik, ami szokott, mármint CPU terhelés nélkül 35-40 fok, VGA terhelés alatt 65 fok felé nem megy.

A ház hátuljában van egy venti, amit néztük, hogy már elég gyengén működik. De egyáltalán segítene valamit, ha lenne ott egy normálisan működő venti?

Csak azért kérdem, mert én nem szeretem így használni a gépet, hogy nincs rajta az oldala. De ha nincs más megoldás, akkor marad így.


2011. febr. 6. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:

És mivel méred a hőmérsékletet? Szoftverrel? Bocsi...

A hőmérsékletek rendben vannak egyébként, nem kell pánikolni

2011. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyébként igen szoftverrel. A vinyót HD Sentinellel, a CPU-t Core Temp-pel. De amikor a BIOS-ban nézem az indítás után, akkor ráadásul van, hogy 28 fokos a proci.

Egyébként nem hinném, hogy 52-55 fok rendben van egy HDD-nél. Főleg az a meleg zavar, amit éreztem kiáramlani a ház belsejéből.

2011. febr. 6. 12:51
 3/8 lambo96 ***** válasza:

Nekem most is 51 fokos és már egy pár éve így van.

Teljesen normális.

A proci meg azért annyi indításnál mert akkor még semmilyen progit nem futtat+hidegen volt.

2011. febr. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, azt kifelejtettem, hogy mielőtt levettem volna a ház oldalát, a gép indításnál először sípoló hangot adott, majd eljátszotta azt, hogy újraindult annál a pontnál, amikor általában halljuk a speaker "pittyenését" (mielőtt kapcsolná a monitort). Kivettük a memóriákat, próbálgattuk, de semmi. Aztán csinált egy BIOS- resetet. De elsőre ezzel sem sikerült. Azóta megy, de inkább hagyom szellőzni. Viszont jobban szeretném normálisan összerakni.

Még arra is gondoltam, hogy megnézem a tápegység ventilátorát, hogy jól működik-e.

2011. febr. 7. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Az 50-51 fok egyáltalán nem átlagos, de nem is annyira káros mintha túl lenne hűtve...50 fok kb a WD raptoroknál jó melegedés, vagy laptopban ahol nincs szellőzés.

Nekem egy eléggé melegedő Maxtorom van, de az sem már 40 fok fölé csúcsidőben sem...egyébként a szenved a házhűtő, akkor azt cseréljétek le, megéri.

2011. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jah, csúcsidő az, ha 30 fok van kinn és nem tud lehűlni... ilyen hűvösebb időszakban 30 fok a max amit kihoz magából, igaz van mellette egy 4cm-es venti úgy irányítva, h fújja rá a levegőt...
2011. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm asz eddigi válaszokat. Csakhogy nekem is van az egyiken egy HDD cooler, és most is 39 fokos. Pedig a ház oldala is le van véve.
2011. febr. 9. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:
A 39 még úgy jó. Bár lehetne kevesebb, de az még belefér.
2011. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!