Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi számítógépeket pénzzé...

Régi számítógépeket pénzzé lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hirtelen milyen fajta. Van egy, ami 1996 körül volt használatban. És egy még régebbi, ami ráadásul lapos gép, és csak azt a régifajta nagy floppyt veszi be.

Tudom, hogy senki nem használná, de az alkatrészei miatt el lehet vajon adni, vesz ilyesmit valaki és ki?


Ugyanígy hozzá való ősrégi monitor is van. Működőképesek, de hát ugye az sem kompatibilis az új gépemmel és amúgy is... :-)


Mit kezdjek velük? Van ötletetek?

Köszi előre is!


2011. febr. 6. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
darabokra szeded, és az összes panelt elviszed egy bontóba, sok helyen beveszik, és kilójára kapsz valami pénzt...részleteket nem nagyon tudok
2011. febr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szervizben átveszik, vagy szétszedik, vagy van olyan hely, ahol még használható. Pl. Békásmegyeren is van ilyen üzlet, ahol átveszik. Ha mégsem, akkor hulladékudvarban elektronikus eszközök begyűjtésénél leadod. Ki nem szabad dobni, veszélyes hulladék.
2011. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

PC bontó átveszi és aztán ez lesz belőle:

[link]

2011. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Természetesen pénzzé lehet tenni, ha felteszed valami apró oldalra leírva a részletes jellemzőit, de annyira keveset kapsz érte, hogy szerintem felesleges bajlódnod vele, körülbelül 2 ezer forint lehet cakk pakk.
2011. febr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ragd fel a padlásra és kb 30 évmulva ad el a vaterán mint egyedüli retrogép


:))

2011. febr. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Gyűjtőknek el lehet passzolni. Vaterára felteszed, lehet, hogy lesz, aki megveszi. Bár igazából a 90-es évek előtti gépek a nagyon kapósak a gyűjtők körében, de egy DOS-os, floppys matuzsálemet se vetnek meg. ;) Bár gépenként 1-2 ezernél többet ne remélj.

Amúgy az a laptop érdekelne. ;) Már ha jó műszaki állapotban van. :-) (gyűjtő vagyok :))

2011. febr. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem laptop, hanem lapos. Szóval az egyik nem az az álló formájú gép, hanem fekvő, vagy hogy mondjam, nem ismerem a szakszöveget. :)


Egyelőre jól áll itthon, de mégse... Csak rakosgatjuk odébb nagytakarításkor, tök felesleges. Persze a padláson sok hely van, elférne. De azt is hülyeségnek tartom. Ez azért csak nem egy olyan dolog, mint régen azok a hatalmas rádiók például. Azok legalább szépek, amolyan dísz a lakásban. De ezek a számítógépek egyenesen csúnyák. 30 év múlva még inkább értéktelenebbek lesznek, nem?! :-)


Na ilyen "bontókról" még sose hallottam. Ez lesz a legjobb megoldás. Köszi!!!

A következő takarításkor előszedem őket, és megpróbálom elindítani utoljára emlékül, aztán belemélyedek a bontós históriába! :-)

2011. febr. 7. 19:06
 8/9 anonim válasza:

Bocsi, én olvastam félre.

Egyébként 30 év múlva a gyűjtőknek kimondottan többet fog érni. :-) Az nekik már régiségnek számít. Annak meg ugye annál nagyobb az eszmei értéke, minél régibb. ;-)

Egyébként monitor van hozzá?

2011. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1993-ban 286-os gépet kaptam a munkahelyemen, aztán később 486-ost, végól Pentium2-t. Az előző kettőre vevők a gyűjtők is.
2011. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!