Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan vegyem fel a monitorom...

Hogyan vegyem fel a monitorom tartalmát egy külső médiafelvevővel?

Figyelt kérdés

A felvevőt rádugom RCA-n keresztül egy TV-re, hogy lássam a felvevő menüjét, stb. A videókártyát meg összekötném a felveővel HDMI kábellel, de úgy veszem észre, hogy a felvevőn a HDMI nem input. Aminek számomra nincsen értelme, na mindegy. Tehát nem érzékeli a gép úgy, hogy eg ymásik képernyő lett csatlakoztatva. No a lényeg, hogyan rögzítsem a monitoron történteket?

A videókártyán van VGA meg HDMI aljzat, a felvevőn van AV/IN, RCA, HDMI, USBHOST, MINIUSB ajzat. Hogyan kombináljak, hogy sikerüljön?


2011. febr. 15. 23:36
 1/4 czibles ***** válasza:

kismillió ilyen program van PCre. max nem a gépedre mented, hanem a médiafelvevődre.

mondjuk ha már felvevőnek hívják, akkor a te elképzelésedet is meg kell tudni valósítani. egy linket adhatnál a szerkezetről.

2011. febr. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A lényege, hogy nem a gépet akarom terhelni a felvétel feladatával, ahhoz nem elég erős, azért vettem ezt a felvevőt :)

Link:

[link]


Igazából kétféle megoldást látok. Egyik az, hogy a felvevő HDMI aljzatát sikerül rávennem, hogy inputként szerepeljen, mert továbbra sem hiszem el, hogy a HDMI csak output lenne. A másik, hogy egy másik TV-re HDMI-vel rákötöm a videókártyát, a TVről meg Scart-out <-> AV/IN átalakítóval rákötöm a felvevőre. Csak nincs Scart<->AV/IN kábelem :D

2011. febr. 16. 10:12
 3/4 czibles ***** válasza:

egyik ötleted sem fog működni.

1) nem a HDMIvel van a gond, hanem a készülék nem tudja hardweresen a bemenetet kezelni (de ez a linkelt honlapon is le van írva)

2) TV úgyszintén nem fog neked képet kiküldeni SCARTon, főleg nem úgy, hogy ezt a képet a HDMI portról vegye.


most ahogy néztem nem találtam közvetlen átalakítót, úgyhogy neked kell összelegózni.

(bár ez nem jelenti azt, hogy nincsen)

2011. febr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, igen, közben rájöttem. azért köszi :)
2011. febr. 16. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!