Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki szeretném tisztítani a...

Ki szeretném tisztítani a billentyűzetemet de nem tudom kivenni a gombokat, ötlet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalat, hogy ha egyszer egy billentyűzetet szétszedsz nem fog működni
2011. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

zuhanyoztasd meg ugy ahogy van,majd hagyd száradni fél napig



az enyém lassan 10 éves,egyszer beleborult a spagetti,erős zuhannyal kimostam,megszáradt,működik...azóta zuhannyal mosom évente...

2011. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalat, hogy ha ügyesen csinálod, működni fog, és olyan lesz, mint az új.

Állítsd fejre, és csavarozd szét. Fontos, hogy vagy írd le, melyik billentyű hol van, vagy legyen melletted még egy, ami alapján visszarakhatod. Különösen a ritkán használt gomboknál fontos, hogy pont a helyükre kerüljenek vissza.

Na a lényeg, hogy ha szétcsavaroztad, ott lesz benne az elektronika, lehet hogy az is külön le van csavarozva, azt is ki kell szedni. És jó messzire elrakni :)

Végül már csak a billentyűk lesznek, amiket ki tudsz szedni. Én azt csináltam, hogy beledobáltam őket erősen mosogatószeres vízbe pár órára, a kosz nagyja lejött csak az áztatással.

Ügyelj arra, hogy lehetőleg ne sikáld le a matricákat a billentyűkről.

Utána fontos, hogy tökéletesen kiszáradjanak, mielőtt újra összerakod őket, mert az elektronika ugye nem szereti a vizet. Vastag törölközőre tedd, néha rázd meg őket. Egy napot simán száradhatnak.

Aztán rakd vissza őket a helyükre. Mindenképp csekkold, jó helyen vannak-e, mielőtt összecsavarozod. Rakd össze ugyanúgy, ahogy szétszedted, és kész.

Persze a nagyobb részeket is mosd le rendesen, ne csak a gombokat :)

2011. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

1.válaszoló, attól, hogy neked nem sikerült, és elb*sztad, attól még más simán megoldja! Én nő létemre lazán szétszedtem, (a gombokat egyebként 1 ecset végével nyomkodtam ki) kitisztítottam mindent és összeraktam! Tökéletesen működik!

Na igen, a sorrendre figyelj, írd vagy rajzold le inkább előtte!

2011. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ügyes kislány:)


amugy szerintem nem érdemes vacakolni vele:


[link]

2011. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
probald ki szaraz penzlivel
2011. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(penzli=egy kicsi ecsetel amivel rajzolni szoktak)
2011. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
na végül is szétszedtem és egy száraz ronggyal letöröltem minden gombot most viszont nem működik, mi lehet a baj?
2011. febr. 19. 16:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi, megvan, hülye vagyok :D
2011. febr. 19. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!