Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya vásárlásnál...

Videokártya vásárlásnál milyen adatokra kell figyelni?

Figyelt kérdés

Például: GPU sebesség, memória sebesség (úgy tudom ebből 2 fajta van), directx verzió... Mik vannak még, és miből mennyi a játékra alkalmas mai kártyák adata?


(Nem konkrét videokártyát szeretnék!)


2011. febr. 21. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Memória technológia : DDRx (DDR5 a legjobb.)


Videómemória: Lehet hogy elég az 512Mb is, nem muszáj 1Gb-osat venni. A lényeg hogy DDR5 legyen. (mert egy 512es DDR5-ös erősebb mint pl egy 1gb-os DDR2-es.)



GPU Órajel ez is fontos mint a Processoroknál a Chace. Leglább 700Mhz körül legyen de ez függ attól is h mennyi pénzed van rá.


Ezek a legfontosabbak. Ezek után még ugye lehet böngészni a kártyák között hogy melyik jobb még egyéb dolgokban..: Crossfire, Shader Model, Stb.

2011. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Nekem DDR3 1gb 800mhz memóriás és 750mhz GPU-s kártyám van, és csodálkoztam hogy egyes 700 mhz-es GPU-s kártyák jóval drágábbak, de akkor a DDR5 memória miatt. :)
2011. febr. 21. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:

azok a legfontosabbak, amit már az 1. válaszoló leírt.

de pl. a directx 11 vagy a tranzisztorok száma is perdöntő lehet esetleg.

2011. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabbat nem írta. A GPU típúsát:) Ezek szerint amit leírtál egy 3870 is király kártya lenne, közbe meg msot egy asló közép osztály lenne. Hiába a magas órajel meg stb a GPU típusa a legfontosabb. De am mond mennyid van rá és segítünk h mi lenne jó.
2011. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok de DDRből DDR4nél tartunk, amiről ti beszéltek a GDDR5.


Elég értelmetlen volt a kérdésed amúgy...

A GPU generációja, architektúrája, órajele, memória mérete, csatoló típusa, kiadása (értem ezalatt a PRO meg SE meg FireGL illetve Quadro stb megnevezéseket) mind mind számít. Nincs általános direktíva. Megnézed hogy mivel akarsz játszani és utánanézel. Akár fél óra is elmehet az életedből...

2011. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezeken kívül még meg lehet nézni az OpenGL támogatását,meg hogy nvidia esetében lehet-e őket SLI-be kötni vagy ATI-nál ATI crossfire-ba (több azonos kártya dual-ba futtatása a nagyobb teljesítmény érdekében.
2011. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!