Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől van ekkora különbség?

Mitől van ekkora különbség?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdés, hogy miért képes a processzor túlhúzott állapotban stabilabban üzemelni Linux alatt mint Windows alatt?

Íme pár adat:


Windowson:

túlfeszelés nélkül: 2550Mhz

+0.1V: 2801Mhz


Linuxon:

túlfeszelés nélkül: 2703Mhz

+0.1V: 3.423Mhz


A processzor alapfeszültsége 1.2V, és pontos típusa AMD Phenom X4 9600BE.


2011. febr. 24. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Kérdésre nem tom a választ, de nem tudtad tovább húzni win alatt? Ja és gyári hűtőt használsz?
2011. febr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Sztem mert a linux nem használja annyira.
2011. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Noncs összefüggés a 2 dolog között...
2011. febr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Szerintem azért mert linux nem ismeri a kék halált és a procit jobban fel tudod nyomni. Ellentétben a windowsal abba ha húzod kicsit mar jön a kék halál.
2011. febr. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ennél tovább nem megy. Már próbáltam kölcsönzött vízhűtéssel is, de ugyanez. Ezek az értékek a gyárival készültek.


Egyébként abban, hogy nem használja annyira, lehet valami, mert ha aktív a Cool & Quiet, akkor egyfolytában 1.15Ghz-n áll.


Kékhalál helyett pedig itt az un. "kernel panic" van. De én még egyszer nem láttam.

2011. febr. 25. 13:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Érdekes.


Elviekben a Linuxnak kellene előbb behalni ha hibázik a proci. Nem azért mert rosszabb, csak mégse desktopra van szánva és egy szervernél nem megengedhető a hiba.

2011. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez most kicsit off lesz, de azt is felfedeztem, ha egy alkalmazás hibába fut és összeakar omlani, még annyira használható marad, hogy mentsek, befejezzem a munkát vele.
2011. febr. 27. 22:25
 8/10 anonim ***** válasza:
na akkor nem érdemes húzni az enyémet.
2011. febr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

22:13 szerintem rosszul írtad le amit akartál ha meg ezt akartad akkor meg hülyeség, pont azért mert szerverekre van jobban kell bírnia a hibákat


amúgy meg unix alapú oprendszer nem pedig unix másolat(windows)

2011. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem írtam rosszul. Hardwerhibánál azonnal le kell állnia mert kompromittált a rendszer. Most egy banki átutalásnál 3 nullát odatesz a milliárdos eurós összeghez, szerinted?

Az adatok redundáns tárolása , hibajavító algoritmusok, paritásbitek stb is ezért vannak. Viszont amint egy vinyó hibázott pl RAID tömbben az azonnal kerül ki onnan hibával.

Az viszont igaz hogy kernel felépítése miatt a hibázó prgk nem gyakran rántják magukkal az egész gépet.

De tuningnál nem erről van szó.

2011. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!