Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy állítsam be a processzor...

Hogy állítsam be a processzor hűtőt?

Figyelt kérdés

Sajnos nem úgy hűt mint kéne, nem tudom hogyan állítsam be.

Asus alaplapom van, BIOS-ba van egy lehetőség hogy CPU Fan mode, ott performance-re raktam, de ugyanúgy melegszik a proci. A processzornak egyébként nincs semmi baja, tehát a hűtő nincs jól beállítva.

Van ezenkívül még egy ASUS EPU-4 Engine program, amit a laphoz kaptam, de ebben is rámegyek hogy high performance, de semmi változás.

CoolerMaster Hyper TX3 hűtőm van, tudna elvileg 2000rpm-et, de csak 1100-1200on pörög.


2011. febr. 25. 07:48
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
Milyen alaplapod van? És mennyire melegszik a proci? Amúgy szerintem rosszul van fölszerelve a hűtő, mert a Hyper TX3 nem piskóta kategória. 120 rpm -en is tennie kéne a dolgát.
2011. febr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Alaplapom: ASUS P5P43TD PRO

Viszont ahogy feltettem, mind a 4 kattant, tehát az jól lett feltéve, viszont hűtőzsírból nem tudom pontosan mennyit kell tenni, egy olyan 2 mm vastagon volt rajta.

2011. febr. 25. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Az alaplapodon 3 vagy 4 pines csatlakozó van a procihűtőnek? Mert a TX-3-as 4 tűs csatival rendelkezik, a 3 tűs alaplapi pedig nem fogja tudni vezérelni a fordulatszámát.
2011. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, 3tűs.

Kiállítottam BIOS-ba hogy automat vezérelje :)

Pörög rendesen, hangos is, de hűt :D

2011. febr. 25. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Illetve most jutott még az is eszembe, hogy a TX-3-as hőcsövei közvetlenül érintkeznek a proci borításával és olvastam anno egy cikket, hogy a kissé tökéletlen síkolásnak köszönhetően több hűtőpasztát igényel mint a "sima" talpú hűtők mivel a hőcsövek és a talp közötti rések sokat felvesznek ezért mikor először pasztázva felteszed, pattintsd rá rendesen az alaplapra, majd vedd le és látni fogod, hogy kell még rá egy kevés.
2011. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!