Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik 5.25-ös "légbeömlő"?

Létezik 5.25-ös "légbeömlő"?

Figyelt kérdés

Kicsit érdekes a kérdésem. Leírom részletesen hogy mi a helyzet.

Vettem új processzor hűtőt, ami a processzorra merőlegesen áll (a gyárihoz képest 90 fokkal elforgatva), és 2800 RPM-el pörög nonstop. Szívja a levegőt, hűti a bordát, a borda résein tovább megy a levegő, a gépház hátulján pont ott van egy 10x10cm-es ventilátor hely, ott ki tud menni a meleg. Viszont a gépházam nem egy jó hűtésű, nincs az elején rés ahol beáramolhatna a levegő.

Ezért azt találtam ki, hogy az egyik használaton kívül lévő 5.25ös helyen kiveszem a takaró műanyagot, és ott engedem be a levegőt.

Ez szépen működik is, viszont nem valami szép. Létezik olyan 5.25ös takarólemez, ami áramvonalasan van megcsinálva, illetve valami rácsozat is van rajta?


Konkrétan valami linkre gondoltam, mert nem hinném hogy név alapján találnék webshopokban.


2011. febr. 25. 17:28
 1/1 Panda Péter ***** válasza:
tudom hogy nem olcsó mulatság, de én konkrétan egy új gépházat ajánlanék. a mai nagy teljesítményű számítógépek már nem érzik magukat túl jól a régi gépházakban (mivel azok még nem ekkora hőtermelésű rendszerhez lettek tervezve).
2011. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!