Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan töröljem a merevlemez...

Hogyan töröljem a merevlemez tartalmát garantáltan véglegesen?

Figyelt kérdés

Szeretném eladni a már feleslegessé vált, de még kitűnő állapotú merevlemezem, viszont van rajta egy csomó olyan dolog, ami nem lenne jó, ha más kezébe kerülne... :) (és nem feltétlenül csak a Home videókra gondolok;)) szeretnék biztosra menni, hogy a tartalma a lemeznek, végleg, és visszaállíthatatlanul törölve lett! Van e olyan módszer, amivel otthoni felhasználóként biztosra mehetek, és nem kell viszont látnom a dolgaimat a neten? :)


előre is köszi a válaszokat :)


2011. febr. 25. 20:45
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia! Erre vannak megfelelo programok, de En szemelyes tapasztalatombol ajanlom a Killdisk nevu programok. Felteve, hogy windows-t hasznalsz. [link]

Ha ezzel torlod a merevlemezt, akkor utanna visszallito programmal sem fogod tudni helyreallitani a tartalmat. :) Sok sikert

2011. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Moo0 file shradder. Pont ma használtam, többféle tisztítási móddal működik. Mindegyikben az alábbi dolgot csinálja, ha belehúzod a fájlt/fájlokat/mappát:

1. felülírja az adatot a lemezen (X)

2. megváltoztatja a fájl méretét (X)

3. megváltoztatja a nevét (X)

4. megváltoztatja az attribútumot (X)

5. megváltoztatja a dátumokat (X)


Négyféle mód van, az (X) azt jelöli hogy az egyes módokban hányszor történik a módosítás. A legerősebb a garantáltan visszaállíthatatlan, de ez tényleg elmondható hogy ha egy fájlt 35-ször törölsz és az azonosítóit is egyenként 20-szor megváltoztatod egymás után, azt nem hozza már vissza semmilyen program. Viszonylag gyors, 1Mb-ot a legbiztosabb módszerrel kb. 1 másodperc alatt eltünteti. Reggel 11-kor elindítottam egy 20Gb-os fájl eltüntetését a programmal, kb este 4-5 óra körül végzett is vele. Persze ehhez szükséges hogy a fájlok még meglegyenek a gépen, mert a meglévőket kell a programba húzni.

[link]

2011. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat :)

az jutott eszembe, hogy ugye a teljes lemez tartalmát szeretném törölni, ebbe pedig bele tartozik a C partíció is, na most, azon van az OP rendszer... de azt hogyan törölhetném? másodlagos lemeznek be tehetném ugyan, de nincs másik vinyó, amit az asztali gépbe tehetnék. a laptophoz csatlakoztatni meg nem igazán lehet gondolom.

marad a szerviz?

(nem vagyok paranoiás, :) de nem nagyon bízom meg bennük... :) )

2011. febr. 25. 21:13
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ha először leformázod egy linuxal linuxos fájlrendszerre utána meg a windowsal ntfs-re akkor nincs aki bármit is visszaállít. Néz utána, de szerintem ez jó megoldás.
2011. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
beteszel egy live cd-t, abból 3x leformázod esetleg egyszer rámásolsz egy rakás adatot is és újra format akkor nem lesz baj. Már 2-3 formázást sem lehet otthoni körülmények között visszahozni, kürt kft-hez kellene vinni
2011. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok, a fent leírt programot kifejezetten a személyes dolgok törléséhez írtam, arra nagyon jól használható. Majd ha már nincs semmi személyes dolog a partíció(ko)n, akkor lemezről indítasz egy rendszer, ahol felajánlja majd a formázást. Itt a teljes formázás a lemez teljes foglalt területét felülírja nullával, míg a gyorsformázás csak felülírhatóvá teszi a fájlokat.

Ha csak simán formázod a merevlemezt, akkor addig visszaállítható róla adat, adattöredék amíg az adott fájl felül nem lesz írva más dologgal. Ezért is ajánlottam hogy ha olyan dolgod van amit semmiképpen nem akarsz más tudtára hozni, a Moo0-program erre lett kitalálva. A végén még egy rendszerlemezzel végzel egy teljes formázást. Utána már én is nyugodt szívvel adnám el, ha tudom hogy a személyes irat-kép-videó-hang biztosan meg lett semmisítve.

2011. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

@21:35

tehát jól értettelek? Ha már le lett mentve minden adat, amire szükség van, a lemezről indított, teljes formázás (bele értve C, D stb partíciók) megfelelő biztosíték az adatok végleges törlésére?

2011. febr. 25. 21:49
 8/11 A kérdező kommentje:

@ 21:30

a linuxos live cd tényleg jó ötletnek tűnik! ;)

2011. febr. 25. 21:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy eddig is írtam, a személyes dolgokhoz használnék valami speciális programot ami az alap formázásoktól többet nyújt, majd ha azzal megvagy akkor mehet a végén egy teljes formázás hogy üresen válj meg tőle. Ez így dupla védelem, én így csinálnám.

Valaki mondta hogy egy sima formázás is elég, meg ha egyszer felülírsz mindent akkor nem hozható vissza. Mivel nem próbáltam milyen, nem tudom, így inkább használtam egy speciális programot a kényes fájlokhoz ami nem egyszer írja felül az adatot hanem ötféleképpen százszor.

2011. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a tippet :)
2011. febr. 25. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!