Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső HDD FAT32 vagy NTFS...

Külső HDD FAT32 vagy NTFS rendszerű legyen? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 00:19
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. márc. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ettől nem lettem okosabb :(
2011. márc. 1. 00:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fat32 igy a régebi operációs rendszerek is érzékelhetik


de ha csak magadnak akarod akkor a ntsf gyorsabb


A FAT a régebbi oprendszereknél volt használatos


Ha a külső meghajtod 1TB s akkor mindenképp a ntsf et ajánlom


ha csak nincsenek olyan ismerösök akinek windows 95,98,me

van még mindig a gépükön

2011. márc. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
NTFS legyen. A FAT32-re ugyanis maximum 4 GB-os fájlokat tudsz csak felmásolni.
2011. márc. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

"ha csak nincsenek olyan ismerösök akinek windows 95,98,me

van még mindig a gépükön"


Csak-e miatt értelmetlen FAT32-t használni. Ezek amúgy sem ismerik fel automatikusan a külső USB-s merevlemezeket. Illesztőpogi meg tuti nem lesz már hozzájuk. Amúgy meg lehet ezekre rendszerekre is lehet olyan progikat telepíteni, amik beolvassák az NTFS partíciókat.


A többit előttem már elmondták. Szóval egyértelműen NTFS-be formázd.

2011. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

P.O.C.


Ez igaz anyira rég használtam win 98 at meg me t hogy

már a telepitésnél is elakadnák :


A FAT32 azért tud 4GB nál többet is :))

2011. márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
74%

"A Windows XP elterjedésével lassan felváltotta a sokkal megbízhatóbb és hatékonyabb NTFS rendszer a Microsoft operációs rendszerek alatt. A FAT32-nek is megvannak a maga korlátai, például nem lehet 4 GB –os vagy annál nagyobb állományt tárolni rajta. Napjainkban legtöbbször SDHC illetve 2 GB feletti tárolókapacitással rendelkező Flash memória alapú memóriakártyák esetében találkozhatunk FAT32 állományrendszerrel."


Teljes cikk itt:


[link]


Díjazom, ha valaki okos. De azt nem, ha valaki okoskodik!

2011. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

rendszer a Microsoft operációs rendszerek alatt. A FAT32-nek is megvannak a maga korlátai, például nem lehet 4 GB –os vagy annál nagyobb állományt tárolni rajta


nekem ME oprendszeren 40gb os winyo fat32 és kezelte


[link] ... Lehet hogy én is tévedtem


A FAT32 fájlrendszer jellemzői

A FAT fájlrendszer korábbi változataihoz képest a FAT32 az alábbi továbbfejlesztett funkciókat tartalmazza:

A FAT32 fájlrendszer akár 2 terabájt méretű meghajtókat is támogat.

A FAT32 fájlrendszer hatékonyabban használja a lemezterületet. A FAT32 kisebb szektorcsoportokat használ (azaz 4 KB méretű szektorcsoportokat az akár 8 GB méretű meghajtókhoz), így a lemezterület használata 10-15 százalékkal hatékonyabb, mint a FAT vagy FAT16 fájlrendszerű meghajtók esetében.

A FAT32 biztonságosabb. A FAT32 a gyökérmappa áthelyezésével az alapértelmezett másolat helyett a fájlallokációs tábla biztonsági másolatát is képes használni. A FAT32 fájlrendszerű meghajtók rendszertöltő rekordja továbbá a fontos adatstruktúrák biztonsági másolatát is tartalmazza. Ezért a FAT32 fájlrendszerű meghajtók kevésbé érzékenyek az egy ponton előforduló hibákkal szemben, mint a meglévő FAT16 rendszerű meghajtók.

A FAT32 rugalmasabb. A FAT32 meghajtó gyökérmappája egy egyszerű szektorcsoport, így az a meghajtón belül bárhová helyezhető. A gyökérmappa bejegyzéseinek számára vonatkozó korábbi korlátozások már nem léteznek. A fájlallokációs tábla tükrözésének letiltásával továbbá lehetővé válik a fájlallokációs tábla elsőtől eltérő másolatának aktiválása. E szolgáltatásokkal a FAT32 rendszerű partíciók dinamikusan átméretezhetők.


Tehát itt a lények (A FAT32 fájlrendszer akár 2 terabájt méretű meghajtókat is támogat.)

2011. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen csatlakozom az előttem szólóhoz nekem van egy 2 Terrás usb vinyóm fat32-re formázva tökéletesen működik, a 4 gigás korlátot arra értette a kolléga hogy a fájl mérete nem haladhatja meg azt, tehát iso fájlok mint a call of duty 4 ne is próbáld meg fat partíción tárolni.
2011. márc. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sztem az exFAT a legideálisabb. Ez 500TB-os fájlméretet is támogat. Nekem azzal működik és tökéletes.

Mivel Microsoft szerzemény kétségeim vannak a Windows támogatásról de a Mac és Linux nem problémázott. Szerintem a Win7 is simán kezeli.


Ideális, főleg ha olyan cuccod van mint USB-s tv DVD, ami esetleg nem kezeli az NTFS-t.

2012. aug. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!