Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebookba melyik csipszettet...

Notebookba melyik csipszettet ajánljátok, és melyiket nem?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új gépet, de nem igazán igazodom ki a sok fajta Csipkészlet, processzor stb. között.

Melyik az, a melyiket semmiképen nem ajánljátok, illetve melyiket igen. Mire figyeljek a vásárláskor?

Köszönöm a segítségeteket.


2011. márc. 6. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb valamilyen második generációs Core i3/i5/i7 -tel szerelt gép lenne. Viszont ezzel a platformmal volt az utóbbi időben egy kis gond: az alaplapi vezérlő tervezési hibás volt, nem működött megfelelően (elsősorban intel H67 és P67 chipset érintett). Most HM55 terjedt el a leginkább, és pesze vele együtt a 2. gen. Core CPU-k. Nagyon jó a teljesítményük és az üzemidő aksiról, bár nem tudom, megoldották-e teljesen a hardverhibát azóta (valszeg igen, a cikk alapján az Asusnál elsőként). Itt olvashatsz róla:


[link]


[link]


[link]


Erről az incidensről ezt találtam, a legutolsó hír 11 napos (válaszolás időpontjához nézve, természetesen). Én még várnék vele, egyrészt a hiba, másrészt az árcsökkenés miatt.


Addig is: mindenképpen valami 1. gen. Core i3 vagy jobb CPU-val szerelt (esetleg Atom procival) gépet ajánlanék. A CPU meg meghatározza a chipsetet, azzal ne foglalkozz. Lehetőleg legyen usb 3.0 is, már szép számban vannak kompatibilis hardverek.


Videokártya legyen benne valami komolyabb, főleg ha játszol/photoshopozol/videót szerkesztesz (habár az 1.gen core iX-ek között is van olyan, amiben van CPU-ba épített VGA, de ez elég gyenge, a 2. gen. core iX CPU-kba már egy egészen jó kártya került, de ez inkább munkára és közepes igényű játékokra való). Fontos tudni, hogy ideális esetben automatikusan átkapcsol a gép a CPU-ba beépített és a külső VGA között.


Lehetőleg AMD procival laptopot jelenleg ne vegyél, mert nagyon melegednek.


Ja, és mielőtt vásárolsz, körültekintően tájékozódj, nehogy valamivel megszívasd magad. És lehetőleg valami kulturált webshopból vásárolj, mert mindig olcsóbb, mintha boltban vennéd (én 40000 Ft-ot spóroltam így). (Ajánlott a magyarországi gyártóképviselethez legközelebbi boltból venni, mert gyors és pontos az ügyintézés, mivel az összes itthon forgalmazott adott márkájú terméket rajtuk keresztül veszik.) Garanciális feltételeket is olvasd át.


Ne a webshopban kezd a keresést. Az a 2. lépés. A laptopot mindig a gyártó hivatalos, hazai vagy nemzetözi oldalán nézd meg, az árat hagyd a legutoljára. Ott tutira megtalálod az összes konfigot, és ha valamelyik megtetszik, akár egy ilyen komolyabb helyen meg is rendelheted. Ha megvan, hogy mit veszel, utána kezdj el az ára után nézelődni.


Márka tekintetében jelenleg nem tudok egyikről sem rosszat mondani, a konfigot nézd meg, mi az amire neked leginkább szükséged van.


Szempontok:

- üzemidő

- hordozhatóság (méret, tömeg)

- belső tároló mérete

- technológia kora (wikipedia segít, keress a chipset sorszámára, pl. ICH9M vagy P67)

- csatlakozók (USB portok száma, kijelző portok), vannak-e speciális igényeid (pl. firewire)

- teljesítmény (processzor, vga rangsor itt: [link] )

- ram mérete

- bővíthetőség

- ár, elérhetőség, dizájn, stb.


Keress szubjektív véleményeket is, ki mit gondol róla. Olvass teszteket a cuccról a neten.

2011. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

attól függ mire kell: de

márka (én ASUS párti vagyok , nekem eddig semmiféle problémám nem volt vele) , processzor (nagyon jók az intel i5-ös és i3-as procijai[GHZ , magok száma , fsb ezekből mindből a nagyobb a jó]), RAM 4GB szokott lenni , kijelző (attól függ neked mekkora a kényelmes), videó"kártya": integrált nem cserélhető , dedikált cserélhető döntsd el hogy neked melyik a jobb vagy hogy milyen teljesítményű kell, merevlemez: az igényeidtől függ , wifi általában van , de ha nincs rajta ne vedd meg , a többi kis apróság ha nem tudod mi , akkor ugyse lesz rá szűkséged..:)

2011. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek a kielégítő válaszotokat, és a segítséget! Igazán hasznos információkat kaptam tőletek.

Szép napot, és szép hétvégét! :)

2011. márc. 11. 16:30
 4/4 A kérdező kommentje:
ja, és természetesen ment a zöld kezecske :)
2011. márc. 11. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!