Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen cpu-t vegyek? (Valójába...

Milyen cpu-t vegyek? (Valójában komplexebb a? )

Figyelt kérdés

Valójában kis segítséget szeretnék kérni, nem vagyok ilyen téren analfabéta, de nincs nagy tapasztalatom sem. Szóval szeretnék egy új gépet, de nem kompletten,hanem én raknám össze. Gyakorlatilag köze nem lesz az eredetihez, mivel alaplap, pcu, gpu cserelesz. A gép játékra kéne mert minden mást laptopon intézek. Eddig ezt sikerült kilogikázni:AMD Phenom II x2 560 (box)

Gigabyte GA-880GM-D2H alaplap

A videókártya még nem tiszta, de nem szertnék 25K fölé és 1GB alámenni.

Jah a keret kb 70.

ha valakinek lenne jobb összeállítása, vagy csak jobban ért hozzá és szerinte ez így nem nyerő akkor írjon vevő vagyok a változtatásokra. Előre is köszi az értelmes megszólalóknak, aki csak leosztani akar az inkább töltse mással az idejét! :D


2011. márc. 6. 20:31
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Ez a keret túl kicsi egy versenyképes játékgéphez.


100 eFt alatt nem nagyon érdemes rajta gondolkodni.

2011. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Captain Frájer ***** válasza:

Prociból jó lesz a Phenom II 560BE. Próbálkozz majd a magfeloldással és akkor tutkó lesz :)

VGA tekintetében 25K-ért AMD HD5750-et, vagy GTS 450-et lehet kapni. Mindkettő jó vétel, bár GTS 450-et jobban lehet tuningolni, én azt venném inkább.

2011. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ennél olcsóbb alaplapot választanék, 10k körül is vannak használhatóak(hogy kijöjjél a 70k-ból). Asrock márkájúak nagyon jó ár-érték arányban vannak, és a közhiedelemmel ellentétben megbízhatóak, nekem például 8 éves is bírja a strapát.

A Phenom X2 jó választás, jó ár-érték arányú, és ennél a procinál elég nagy az esélye, hogy 4 magosítható.


Aztán ramból legalább 4 gigát érdemes, és legjobb ha 2*2 giga kitben, hogy dual channel biztosan menjen.


Az elsőnek üzenem, hogy ha nem max grafikai beállításokat akar, simán ki lehet jönni 70 ezerből. Ajánlom a következő webshopokat, ezek a legolcsóbbak közé tartoznak, egyiken alig több mint 60k-ból állítottam össze olyat, ami nekem megfelel, csak videokártya nélkül(integrálttal), mert én nem játszok, de amúgy videó kártyával kombinálva használható játékgép lenne, egyes hardver eszközök leszedésével, amik már a kérdezőnek meglehetnek korábbról(pl. ház, dvd-rw) 20k jutna kártyára.

2011. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Captain Frájer ***** válasza:

3. Válaszoló: Végül nem ajánlottál semilyen webshopot :)


Én mindenesetre ipon.hu-s vagyok, szal azt reklámozom, mert megbízhatóak és elég kellemes áron kapni mindent náluk :)

2011. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. márc. 7. 15:33
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]

Erről mi a vélemény?

2011. márc. 7. 19:27
 7/8 Captain Frájer ***** válasza:
Nem ajánlom. Régi, öreg, lassú chipset, ráadásul AM2+-os. Inkább AM3-asakat nézzél. Amit kinéztél eredetileg, az egy nagyon szuper kis alaplap.
2011. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben.
2011. márc. 14. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!