Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek milyen pc konf? :D

Soulpower kérdése:

Szerintetek milyen pc konf? :D

Figyelt kérdés

Alaplap: ASUS M4A87TD

Processzor: AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 BOX Black Edition

Memória: KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu KITKHX1600C9AD3B1K2/4G

Videókártya: SAPPHIRE 11163-17-20G HD5770 1GB GDDR5 PCIE

Merevlemez: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ

Optikai egység: NEC AD-7260S Fekete

Ház: THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition

Táp: RAPTOXX RT-500C v2



Érdemes rajta változtatni valamit ? :o


2011. márc. 7. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ASUS alaplatot felejtsd .. az hulladék .. az áráért cserébe rettentő rossz minőséget kapsz. Ajánlanám figyelmedbe a GIGABYTE alapjait. Inkább egy Phenom II 955-t vennék , amit majd húzhatsz , és így akár elérheti a 975-ös szintjét , feltéve ha veszel hozzá egy hűtőt. Bár ha van rá , akkor inkább vegyél egy i5 2400-at. A HD5770 helyett szerintem vegyél egy HD6850-et vegyél , újabb , modernebb és kevesebbet fogyaszt , aminek köszönhetően hosszabb távon megfog térülni a HD5770 és a HD6850 közötti árkülönbsèg.
2011. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Raptoxx táp helyett inkább egy FSP-t vegyél .


Előző voltam.

2011. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

miért hagytad ki az SSD-t?

Én is a vga helyett egy 6870 et javaslok és akkor cool a verda.

2011. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát nemtom, érdekes állítás hogy az ASUS egy nagy rakat szar.

A gigabyte is jó de az ASUS jobb.

Amúgy ha az ASUS szar akkor az ASROCK az mi??? :)

2011. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Talán ha olvasnád a PH fórumát , akkor látnád , hogy senki sem ajánlja az ASUS alaplapjait , és elég sokan vannak róla rossz véleménnyel. Az Asrockról meg annyit , hogy már nem az ASUS leányvállalata , különvált tőle , és azóta sokat javult az alaplapjai minősége , de ahogy látom , te ezekkel az információkkal nemvagy tisztában . Első voltam.
2011. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy karira, meg másra sem akarok többet költeni /pill mert így is szűk az ár keret :D

Ugyan ez van az ssd-nél is, de ugye az sem olcsó, szal én azzal még várnék, aztán úgyis berobban azt akkor "kötelező" lesz :DDDDDD

2011. márc. 7. 22:01
 7/12 Captain Frájer ***** válasza:
0%

Én azt mondom, hogy így is pofás. Pénzt tudnál spórolni egy Phenom II x4 955-tel, mivel gyári hűtővel, alapfeszültségen simán ki lehet emulálni belőle a 970-est is :)

A másik, ahol még spórolhatnál, az a tápegység. A Raptox jó, csak szerintem drága. Ugyanazt a teljesítményt megkaphatod egy Chieftec-től vagy FSP-től valamivel olcsóbban és akkor talán a fennmaradó plusz pénzen erősíthetnél VGA-ban mondjuk egy HD 6850-re.


Az ASUS szar izékkel meg ne törődj. Nem véletlen van benne a top3 alaplapgyártók között :) Ha meg tényleg hibás lenne a tied, akkor van garancia. Vagy cserélik egy olyanra, ami működik, vagy pedig pénzvisszafizetés és vehetsz másmilyet.


Ami meg azt illeti, h sokan panaszkodnak az ASUS-ra, na ott meg ha 100 ember panaszkodik az ASUS-ra, akkor nekik nem jött be. Azonban ne felejtsük el, hogy van csendben egy töbmillió tulajdonos, aki vígan elvan az ASUS lapjával :)


Mondjuk én az MSI-t preferálom, de őket inkább Intel fronton. Az AMD-s lapjaik nem tetszettek.

2011. márc. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Látom te valami elvetemült ASUS fan vagy , és gondolom más alaplapot még nem próbáltál. A jelenlegi gépembe először egy ASUS alaplatot vettem 93 euróért , nem voltam megelégedve a teljesítményével , miután leteszteltem a processzort és a VGAt . Ezután kb 2héttel lehetőégem volt egy 76 eurós GIGABYTE alaplapot , amivel a VGA teljesítménye 11 , a processzor teljesítménye meg 9 százalékkal növekedett . Ezt követően az ASUS alaplatot visszevittem és a visszakapott pénzből megvettem a GIGABYTE alaplapját . A te javaslatodról meg annyit , hogy szinte ugyan azt mondtad amit én .. Ja és még annyit hogy a Phenom II 955 alap órajelen nem fogja elérni a 970-es szintjét
2011. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Captain Frájer ***** válasza:

Én azt mondtam, h alapfeszen lehet kihúzni belőle a 970-est :)


Nem vagyok én ASUS fan, csak a múltkor is volt egy olyan vita forumon, amikor megnéztük, h miből mennyi selejt jött vissza kiskerekben. Igaz, hogy az ASUS vitte a prémet, csak azt a részt hagyták ki, h az eladott ASUS lapok közül vagy 3-szor annyi került eladásra, mint mondjuk Gigabyte-ból és darabszámban csak 40-50 alaplappal több jött vissza, mint gigából. Persze nem mondom, h a Giga rossz, sőt, én nagyon kedvelem őket(egyedüli szívfájdalmam, h inkább Crossfire alkalmasak, mint SLI, pedig én nvidiás vagyok :) ). Szóval, hogy nem véletlen van a top 3-ban az ASUS. Jó alaplapokat gyárt, csak az ár/teljesítmény mutatója igen különös. Viszont élettartamilag nem lehet rá panasz :)

2011. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne tudd már jobban hogy nekem mien lapjaim voltak.

Volt már Asus, gigabyte, és asrock lapom is vagyis asrock még nem volt csak haveromnak tettem össze egy asrock lappal gépet. De szerintem asus megbízhatóbb személyes tapasztalataim szerint (az a típus legalább is ami nálam járt a gigabyte-al szemben). Ez egyébként széria kérdése is. Mindkét gyártónak volt már rosszabb és jobb szériája is. Na mindegy szerintem egyezzünk ki abban hogy mindkét gyártó jó és megbízható.

2011. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!