Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lenne e olyan házat...

Érdemes lenne e olyan házat vennem, ami vízhűtéses, és szerintetek mennyibe kerülhet? Alább kifejtem miért.

Figyelt kérdés

Teljesen új config-ot szeretnék venni, és arra gondoltam, hogy mi lenne ha bivaly erős CPU-t kérnék bele, hogy minden amit a házba raknak sokkal erősebb legyen miint amennyi szükséges lenne a játékok futtatásához, hogy 4-5 éven belül ne kelljen megint újra cserélnem. Na most ha már ilyen erős CPU-t raknak bele, ahhoz úhy hallottam, hogy már vízhűtés kell, és ehhez is kérem a segítségeteket, tanácsotokat.

Előre is köszi a helpet!


2011. márc. 13. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

felesleges bele.Veszel egy jófajta hűtőt a cpu-ra és kész.

Amúgy melyik CPU?

2011. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül vízhűtés. Tele van a piac olyan léghűtéssel ami megbírkózik akár a 300W os procival. Szerintem ilyen meg nem is akarsz belerakni. Extrém tuningra, vagy valamivel halkabb működésre kellene vizhűtés.
2011. márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen felesleges, inkább azt a pénzt amit a vízhűtésre költenél, inkább fordítsd még egy videokártyára mert ha pont ilyen lényegtelen szarságokra költöd el a pénzt, pont emiatt nem bírja majd ki 4-5 évig, amúgy új generáció teljesen más technológia lesz, de mind1

akkor már 2 bivaly videokártya, és egy amd 6magos, vagy i7

2011. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
jah és, hyper tx3 mindent lehűt
2011. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindenkinek! Nem tudom am még milyen CPU lesz bele lehet, hogy intel core i3 540 (2,9) lesz? de azt mondjátok i5 jobb lenne? csakhát pénztárcabarát is jólenne ha lenne...
2011. márc. 13. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:

te most komolyan 2magos processzort akarnál venni 4-5 évre? és erre vízhűtést? na ne fárassz, alapból ha teljesítményt akarsz akkor nagyon gyorsan amd-ben gondolkoznék

én 36-ért vettem 6magos ( x6 1055t ) procit, újonnan, nem értelek komolyan :D

2011. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
először is ha megmondanád mennyi pénzt szánsz rá maximum, illusztrálni is tudnám..
2011. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
te tényleg meghazudtolod magad, először is mostmár pénztárcabarát megoldás kellene, de kérdésedben meg : "hogy minden amit a házba raknak sokkal erősebb legyen miint amennyi szükséges lenne a játékok futtatásához" Na már most 2 magos processzort vennél?
2011. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden pénztől függ, lehet ultra-drága tuning rendszereket kapni, de szerintem egy komolyabb rendszerbe is elég az egyszerű vízhűtés, a lényege amúgyis csak az hogy ne zúgjon, tehát akkor éri meg ha olyan videókártyát vagy processzort szerzel be aminek a gyári hűtése nagyon hangos, szóval alapból elég erre a két alkatrészre szereltetni vízhűtést. Ha tovább akarsz menni akkor a chipset és a memória vízhűtése a kötelező, majd még tovább lehet menni vízhűtött tápra és vízhűtéses vincseszterekre, de ha egy erős gépet veszel jó léghűtéssel az is maradhat halk megfelelő passzív hűtéssel, csak marha meleg lesz a házon belül. Arany középút lehet egy olyan ház amiből a vízhűtést később is át tudod majd rakni egy új rendszerbe, tehát olyan hogy univerzális vízhűtéses rendszerrel van felszerelve, mindenre jó.
2011. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
intel i3-ra vízhűtés??? és 4-5 évre??? ez a proci fél év és elavult! vízhűtés meg az i7 EXTREME re nem kell!!! felejtsd el a vízhűtést. Ha meg hosszútávra tervezel, akkor vegyél egy 6 magos AMD-t!
2011. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!