Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan állítsak össze új...

Hogyan állítsak össze új konfigurációt?

Figyelt kérdés

Új konfigurációt szeretnék összeállítani, ehez kérnék segítséget kb.100-120ezer Ft ból

egy már ajánlott konfiguráció:

Alaplap: Asrock H55DE3

Proc.: Intel Core i3 540

Memória: A-DATA 2048MB 1333MHz Gaming series

Videok.: Gigabyte CuCore 5770

Winchesterem van, meg ház is

Táp??

véleményetek a fenti konfigurációról??


2011. márc. 16. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Memória: Kingmax 2GB DDR3 1600 Mhz Hercules Series (2db)


Táp: 450 W Chieftec CTG-450-80P


Amit ajánlani tudok. Táp mindenképpen fontos, ha régi a tápod azért, ha új géped van, akkor azért vegyél ilyet.

Nekem ugyanazzal a procival és majdnem ugyanazzal az alaplappal volt 80e körül. Vettem bele egy Sapphire Radeon HD 5770-es 1GB-os videokártyát, így lett 120e.

A tápon semmiféleképpen ne sprórolj ha jót akarsz magadnak!!!

2011. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
* ugyanaz = értsd ugyanolyan mint a tied.
2011. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem Ati 4850 1gigás kártyához és 3magos procihoz HKC 630 táp dukál. Moduláris és elképesztően erős. Ne spórolj a tápon! Az enyém 15rugó volt akciósan, de az jabb konfigokhoz kevés a 450W
2011. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem is sapphire 5770 van de vegyél amd alaplapot Asus M4A87TD EVO és mellé egy AMD Phenom II X4 965 3.4GHz -t jobban megéri. tápból nekem engy KHC 430watos van- csendes és 12 centis a ventillátora
2011. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Panda Péter ***** válasza:

látszik barátocskám, hogy nem sokat konyítasz a pc-s tápegységedhez, mert egy mondatban mondtál két akkora böszmeséget, hogy csak na.

a HKC életveszélyes tápokat gyárt, amint a terhelés a névleges közelébe kerül, olyan feszültségszintek jelennek meg a kimeneten, hogy egy kényesebb elektronika simán elfüstöl.

már miért ne lenne elég egy 450W-os táp, amikor egy ilyen gépet egy jó minőségű 400W-os is meghajt?

Az első válaszolóval egyetértek, jó táp a chieftec CTG, de szerintem a 400W-os is bőven elég. ha moduláris kell olcsón, arra ott az A-Data Horus 550W.

Ramból szerintem bőven elég a legolcsóbb is, tapasztalataim szerint a magasabb órajel, vagy alacsonyabb késleltetés nem dob sokat az összteljesítményen, viszont a RAM mérete már annál inkább.

A VGA alapvetően jó választás, de jó egy olcsóbb, referencia NYÁK-os 5770 is.

Viszont én mindenképpen átgondolnám egy új vinyó, vagy még inkább egy SSD beszerzését, mert egy lassú vinchester kegyetlenül visszafoghat még egy ilyen alsó-közép kategóriás konfigot is!!!

ha pedig hosszú távra tervezel, akkor érdemes lehet beszerezni egy jobb házat is.

2011. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. a KHC nem rossz

2. értek a gépekhez

3.AMDvel jobban jársz

4.Western Digital 1TB - SATA II, 7200rpm, 64MB green mezevlemez az ami kell neked

2011. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Panda Péter ***** válasza:

1. a HKC szar

2. én értek a gépekhez, ha nagyon nem hiszed, megkereshetsz a prohardver fórum őstagjai között (persze nem ezzel a névvel)

3. az AMD-s dologgal egyetértek

4. ha rendszervinyónak egy 5400-as fordulatszámú modellt ajánlasz, már az elég sokat elmond a hozzáértésedről. a Samsung amúgy is jobb választás ebben az árkategóriában, mint a WD (1TB-os Samu F3, HD103SJ)

2011. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Panda Péter ***** válasza:

ezt elfelejtettem belinkelni, egy tanulságos kis videó, avagy így bízzon az ember a HKC katalógusadataiban:

http://www.youtube.com/watch?v=XhCnwiWBbUY

2011. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

alaplapnak ASUS M4A78LT-M is megfelel?? vagy kevésbé jó mint az általatok említett?

bocs tényleg egyáltalán nem értek hozzá:)

2011. márc. 17. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!